in

Barkod no nedir? Barkod sorgulama nasıl yapılır?

Son günlerde artan vaka sayılarıyla birlikte covid-19 test sonucu sorgulama ekranı yoğun olarak kullanılıyor. Koronavirüs şüphesiyle test yaptıran vatandaşlar barkod no nedir, barkod sorgulama nasıl yapılır sorularına cevap aradı. Artık sağlık kuruluşlarına giderek test sonucunuzu almaya gerek kalmıyor. Küçük bir bilgi işlemle halletmek oldukça basit. Peki, barkod no nedir? Barkod sorgulama nasıl yapılır? İşte barkod no nedir? , barkod sorgulama nasıl yapılır sorularının yanıtı…

Corona virus theme. Man in a protective suit. Doctor looks at the blood tube.

Covid 19 test sonucu e-Nabız sistemi üzerinden kolaylıkla öğrenilebiliyor. Covid 19 test sonucu barkod numarası ve istenen birkaç bilgi ile erişime açılıyor. Vatandaşlar online test sonucunu bakmak için barkod no nedir? , barkod sorgulama nasıl yapılır sorularına cevap arıyor. İşte barkod no nedir? , barkod sorgulama nasıl yapılır sorularının yanıtı… 

BARKOD NUMARASI NEDİR? 

E-Nabız Covid 19 test sonucu sorgulama ekranı vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Koronavirüs şüphesiyle test yaptıranların, sonucunu öğrenmek için yeniden sağlık kuruluşuna gitmelerine gerek kalmıyor. Covid 19 test sonucu barkod numarası ve basit birkaç bilgi ile sisteme girilip sonuca erişim sağlanabiliyor.  

Barkod tanımı. Barkod, bir bilgisayar sistemine veri girmek için kullanılan, basılı bir dizi paralel çubuk veya değişen genişlikte çizgilerdir. Çubuklar tipik olarak beyaz zemin üzerinde siyah olarak yer almaktadır. Genişlikleri ve miktarları uygulamaya göre değişir. 

-Google Arama Motoruna E Nabız yazıp aratmak. 

-Açılan Sayfada En başta yer alan E- Nabız TC Sağlık Bakanlığı yazan yere tıklamak. 

-Açılan E Nabız Sisteminde Covid 19 Test Sonuçlarını tıklamak. 

-Açılan sayfaya TC/Pasaport ve Barkod Numarasını girerek sonuçlara ulaşmak. 

Sağlık Bakanlığından yapılan bilgilendirmede, ‘Koronavirüs testi yaptırmış vatandaşlarımız test sonuçlarına E-Nabız uygulamasından ulaşabilir’ ifadesine yer verildi.-Google Arama Motoruna E Nabız yazıp aratmak. 

-Açılan Sayfada En başta yer alan E- Nabız TC Sağlık Bakanlığı yazan yere tıklamak. 

-Açılan E Nabız Sisteminde Covid 19 Test Sonuçlarını tıklamak. 

-Açılan sayfaya TC/Pasaport ve Barkod Numarasını girerek sonuçlara ulaşmak. 

Sağlık Bakanlığından yapılan bilgilendirmede, ‘Koronavirüs testi yaptırmış vatandaşlarımız test sonuçlarına E-Nabız uygulamasından ulaşabilir’ ifadesine yer verildi. 

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0