in

Bayramda aşı yapılıyor mu?

Korona yüzünden resmen iki yılımız esaret altında geçti. İnsanlar hafta sonları dışarıya çıkıp eğlenemedi ve işten çıkarıldı. Bundan dolayı da geçim derdi insanlar için bu iki yıl boyunca ana konu olarak yer aldı. Hal böyle olunca şimdi aşıların çıkması ile birlikte bugünleri geride bırakıyoruz. Her gün yüzlerce insan aşı olmak için randevu alıyor. Son zamanlarda da insanlar Bayram’da aşı olunup olunmayacağını merak ediyor. Peki bayramda aşı yapılıyor mu?

Korona birçok insanın hayatını olumsuz yönde etkiledi. Olumlu yönde etkilenen insanlar varsa da bu çok az bir kısım. Bundan dolayı da son iki yıl çoğu insan için oldukça kötü geçti. İnsanlar işten çıkarıldı veya yarı maaş ile çalıştıkları için geçim sıkıntısı yaşadı. Zaten ülkemizde kötü olan ekonomi bu korona dönemi ile birlikte daha da kötü etkiledi.

Bunun yanı sıra insanların psikolojik sorunlar ile başa çıkması da oldukça zorlaştı. Evden dışarı çıkıp arkadaşları ile kafa dağıtamadığı için veya bir yerlere gidip ailesi ile eğlenemediklerinden ve eve kapandıklarından dolayı psikolojik sorunlar yaşadılar. Hal böyle olunca aşıların çıkması birçok insan için ümit oldu. Aşı çalışmaları kapsamında ülkemizde 1 Temmuz’dan itibaren sokağa çıkma yasakları ve şehirlerarası ulaşım kısıtlamaları ortadan kalktı. Hal böyle olunca insanlar iki yılın ardından rahatladı diyebiliriz.

Ancak aşı çalışmaları henüz bitmiş değil. Son sürat devam eden çalışmalar neticesinde her gün yüzlerce kişi aşı olmak için hastanelere gidiyor. Bazı insanlar ise bayramda aşı olup olunmayacağını merak ediyor. Birçok kişi tarafından merak edilen konu ile ilgili yapılan açıklamalara göre bayram tatili kapsamında da aşı çalışmaları devam edecek. Yani randevunuzu alıp istediğiniz hastaneye gidip aşı olabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0