in

Auto Hold nedir? Auto Hold arızası ne demek?

Elektromekanik park frenine sahip olan bir aracınız varsa illaki Auto Hold düğmesini görmüşsünüzdür. Birçok kişi tarafından Auto Hold düğmesinin ne işe yaradığı ve ne olduğu oldukça çok merak ediliyor. Ayrıca insanlar Auto Hold arızasının da ne demek olduğunu internette araştırıyor. Peki Auto Hold nedir? Auto Hold arızası ne demek?

Auto Hold yani diğer adıyla yokuş kalkış asistanı aslında sürücüler için büyük kolaylık sağlayan bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Yokuşlarda park halindeki aracınızı çalıştırmak ve sürmek başlangıç için yani kalkış sırasında zor olabilir. El frenini çektikten sonra hareket etmesini engelleyemeyebilirsiniz aracınızı, bu yüzden de arkanızda araç varsa ona çarpabilirsiniz.

Bu gibi sorunları önlemek için bazı araçlarda Auto Hold düğmesi bulunuyor. Elektromekanik park frenine sahip olan araçlarda bulunan bu özellik sayesinde aracınız açık olduğunda ve duruyorsa otomatik bir frem devreye giriyor. Bu fren sayesinde de arabanız hareket etmiyor. Ancak siz gaza bastığınız anda bu fren devre dışı kalıyor. Böylelikle birçok sürücüye yokuşlarda kolaylık sağlanıyor.

Bu özellik bazı zamanlarda çalışmıyor, arıza yapabiliyor. Bu durumdan dolayı da insanlar internette Auto Hold arızasının ne demek olduğunu ve neden olduğunu araştırıyor. Auto Hold arızası aslında büyük çoğunlukla emniyet kemeriniz takılı değilse veya kapılardan birisi açıksa gerçekleşiyor. Emniyet kemeri veya kapılardan herhangi birisi açıksa Auto Hold devreye girmez. Bundan dolayı da insanlar Auto Hold’un bozulduğunu düşünebiliyor. Eğer kemeriniz ve kapılarda tam kapalıysa ve yine çalışmıyorsa aracınıza bir baktırmanızda fayda var.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0