in

Favira 200 mg kullananlar yorumları neler?

Favira 200 mg kullananlar yorumları neler sorusuyla arama motorlarında araştırmalarını sürdüren vatandaşlar ürün hakkında son gelişmeleri öğrenmek istiyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yaz aylarında yapılan açıklamayla korona virüs tedavisinde kullanacağının açıklanmasıyla gündem olan Favira 200 mg kullananlar yorumları neler? Favirapavir ilacı ile korona tedavisini atlatmada kullanan vatandaşlar neler diyor? Favira 200 mg yorumları neler? İşte, detaylar…

Mart ayından beri dünyayı etkisi altına alan bugünlerde tekrardan yayılması hızlanan korona virüs salgınında ülkemizde kullanılan ilaçlardan olan Favira 200 mg vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Birçok kişinin kullanan yorumlarını merak ettiği Favira 200 mg nedir? Favira 200 mg kullanıcı yorumları neler? İşte, merak edilenler…

FAVİRA 200 MG KULLANANLAR YORUMLARI NELER?
Japonlar tarafından geliştirilmiş bir ilaç olan Favipiravir 2014 yılından itibaren Japonya’da ve bazı ülkelerde satılmaktaydı. T-705, Avigan veya favilavir olarakta bilinen bir ilaçtır. Toyama Chemical (Fujifilm grubu) tarafından birçok RNA virüsüne karşı aktivite ile geliştirilen bir antiviral ilaçtır.

Daha önce kitlesel bir salgına dönüşen Ebola tedavisinde de Favipiravir kullanılmış ve iyileşme görülmüştür.Virüslerle mücadele de etkili bir ilaç olan Favipiravir’in yapılan denemelerde herhangi bir ters etki göstermediği gözlemlenmiştir. Corona virüsünün tedavisinde faydalı olduğu Çinli yetkililer tarafından resmi bir açıklama ile duyuruldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs hastalarının tedavisinde kullanılan Favipiravir isimli ilacın faydalı olduğunu ve her geçen gün kullanımının arttığını belirterek, ilacın artık Türkiye’de de üretileceğinin müjdesini vermişti.

Favira 200 mg hakkında yapılan yorumlar da şu şekilde;

“Covid-19 un iyileşme süresini 11 günden 4 güne indiriyormuş.”

“Favipiravir” isimli ilacın #COVID19’un iyileşme sürecini 11 günden 4 güne indirdiği kanıtlandı! 2014’ten beri Japon eczanelerinde bulunan ilacın etkinliğini Çin Ulusal Biyoteknoloji Merkezi başkanı Zhang Xinmin Salı günü yaptığı toplantıda anlattı.”

“rna bağımlı rna polimeraz inhibitörü, pirazinkarboksimat türevi antiviral ajandır. 2014 yılında japonya’da klasik antivirallere yanıt vermeyen viral enfeksiyonların tedavisinde kullanımına ilişkin onaylanmıştır.”

“4 gün once covid 19 ön tanısı ile hastaneye yatışım yapıldı. bugün tekrar ateşimin çıkması üzerine favipiravir isimli ilacın başlanacağını öğrendim. umarım fayda sağlar…

editi1: muhtemelen ilacin etkisinden dolayı iki gündür ateş çıkmıyor. bir hafta kadar mevcut tedaviye devam edilecek…

edit2: favipiravirin 4. günündeyim ama ateş ataklarım tekrar başladı maalesef. hafiften solunum sıkıntısıda hissetmeye başladım.
nereye doğru gidecek bu iş bilmiyorum…

edit3: favipiravir 7. gün olup kesildi. nefes darlığım devam etmekte. sanırım elimizdeki bütün ilaçları kullandık. sürecin nasıl seyredecegini artık öngöremiyorum…

edit4: hastaneye yatışın 18 günü. yaklaşık 3 gündür saturasyonlar 90 a kadar düşmeye başladı. nefes darlığı devam etmekte…

edit5: uzun süreli hastane sürecinin ardından taburcu oldum. cok daha iyi durumdayım. 14 gün evde izole bir şekilde kalacağım. soran mesaj atan arkadaşlara teşekkür ederim…”

“bugün kullanmaya başladığım ilaç. çpk tuhaf dozajlarda kullanılması tavsiye ediliyor.
1.gün:
sabah 8 adet kapsül bir kerede yutulmalı
akşam 8 adet kapsül bir kerede yutulmalı.

2-5.gün :
sabah 3 adet kapsül bir kerede yutulmalı
akşam 3 adet kapsül bir kerede yutulmalı.

ancak radyoloji uzmanı doktorumuzla konuşunca bu ilacın kendisinde hiç bir etkinin göstermediğini söyledi. yerli yapım falan da olunca kullanmaya korkuyorum açıkçası. çünkü reklam olsun diye biz corona ilacı ürettik demek için yeterli testler yapılmadan direk piyasa sürülme ihtimali var bence.”

“covid-19 pozitif çıkmama istinaden ilk gün sabah akşam 8er hap ve diğer günler sabah akşam 3er hap içeceğim ilacın etken maddesi.

8 hap biraz korkuttu. göreceğiz.

edit: şimdiye dek 19 hap yuttum, bir yan etkisini görmedim kullanacaklara bildireyim, ama her bünye farklı, bende bişey olmadı.”

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0