in

Wish güvenilir mi?

Wish güvenilir mi sorusu bugünlerde arama motorlarında birçok vatandaş tarafından sorgulanıyor. Özellikle pandemi nedeniyle birçok kişinin yoğun ilgi gösterdiği e- ticaret sitelerinden biri olan Wish alışveriş yapanlar ne yorumlar yapıyor? Wish güvenilir mi? Wish alışveriş sitesi hakkında müşteriler memnun mu? İşte, merak edilen bilgiler ve yorumlar…

Business theme, internet online shopping concept, shopping delivery, shopping cart carry shopping mail box and blur background of shopping bag and open laptop

Birçok kişinin internet üzerinden uygun fiyatlı alışveriş tercih etmesi nedeniyle popülerleşen e- ticaret siteleri sosyal medyada çokça konuşuluyor. Forum sitelerinde veya Twitter ‘da yapılan yorumlarla dikkatleri üzerine çeken Wish alışveriş sitesi güvenilir mi? Wish alışveriş yapanlar memnun mu? Wish hakkında yapılan yorumlar neler? İşte, detaylar…

WİSH GÜVENİLİR Mİ?

Başka birçok sitede olan ürünleri neredeyse 10’da 1 fiyatına satarak dikkatleri üzerine çeken alışveriş sitesi Wish hakkında yapılan yorumlar merak ediliyor. Birçok kişinin merak edip araştırdığı site hakkında yapılan yorumlar şu şekilde;

“Kimse hayrına 1000TL’lik ürünü 200’e vermez (bence). Ki başlıklar bile farklı iken ve fiyatı R7 240’a eşit iken yaklaşmayın bence aman ha dikkat edin.”

“İndirirken yorumlara fazla bakmadım fakat ilk yorumda; telefon siparişinde bulundum, geldi falan diyen bir yorum vardı (yüksek oranla fake’dir). Yani bunlar dolandırıcı ise bu uygulama neden hâlâ Play Store’da bulunuyor? Benim en çok merak ettiğim buradan herhangi bir siparişte bulunan var mı? Play Store’u bizi böyle (dolandırıcı ise tam mantığını bilmiyorum) uygulamalardan nasıl koruma yoluna gidiyor?”

“Yaklaşık 1 yıldır kullandığım ve gayet memnun kaldığım çin’den çıkma başka bir alışveriş sitesi. Sitenin muadillerinden farklı olarak daha minimal bir tasarımı ve alışveriş yaptıkça daha fazla fırsat sunan güzel bi sistemi var. Bugüne dek yaptığım alışverişlerde ufak tefek problemler hariç (malum kargoların ulaşmaması vs. Çin’den gelen her ürünün başına gelebiliyor) sorun çıkmadı.”

“Aliexpress üzerinde shipping dahil 85 liraya satılan ürünü 1912 liradan yüzde 97 indirimle 79 liraya satıyoruz diyen, denemek için siparişi girerken rengi seçince fiyatı 83 lira yapan, ödemeye geçince kargo parası 35 lira yazıp 118 liraya çıkartan site.”

“Üçkâğıtçı mı değil mi çözemediğim site. Alışveriş yapıp da ürünü gelen ve üründen memnun kalan var mıdır acaba? Yeşillendirir misiniz?”

“Bir arkadaşımın önerisi ile iki gündür inceliyorum. Kargo vs ücreti dâhil hepsini ayrı ayrı göstermesi hoş. Ve gerçekten çok fazla ürün mevcut. Ancak bazı ürünlerde çok aşırı düşük fiyat görürseniz iyi inceleyin zira fotoğraf makinesi diye incelerken en son da sadece şarj aletinin satıldığını anlayabilirsiniz.”

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0