in

Zombi virüsü gerçek mi?

Zombi virüsü gerçek mi sorusu arama motorlarında meraklı vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Birçok filmin ve dizinin başlıca teması olarak işlenen zombi virüsü gerçek mi? Laboratuarlarda yapılan oynamalar sonucunda mutasyon geçirerek zombiye dönüşen insanların fazlaca işlendiği zombi filmleri gerçek mi? Dünyada zombi diye bir şey var mı? Zombi nedir? İşte, detaylar…

Pek çok kişinin arama motorlarında merak edip araştırdığı zombi virüsü veya zombilik gerçek mi? Çizgi film başta olmak üzere dizi ve filmlere konu edinilen zombi virüsü gerçekte var mı? Zombi virüsü ilk nerede yayıldı? Zombi virüsü var mı? İşte, merak edilenler…

ZOMBİ VİRÜSÜ GERÇEK Mİ?

Bir dönem dizi ve film furyasına damga vurmuş konuların başında gelen zombi virüsü gerçekte olup olmadığı merak ediliyor. Yabancı birçok kaynakta dikkat çekilmek adına iddialı bilgilerin yer aldığı zombi virüsü dünya üzerinde neredeyse imkansıza yakın.

Hayali ürün malzemesi olarak ancak kitap ve dizilere konu olacağı ifade elden Zombi virüsü adı altında Amerika’da geçtiğimiz sene bir hastalık yayılmaya başladı.

‘Kronik zayıflatıcı hastalık’ olarak tanımlanan ve öldürücü olan hastalığın geyiklerde ortaya çıktığı ve beyin ile omuriliği etkilediği belirtildi. Hastalığın kilo kaybına neden olması ve saldırganlaştırması nedeniyle ‘zombi hastalık’ olarak da adlandırılıyor.

Hastalığın henüz insana geçtiğine dair bir bilgi olmasa da yapılan son çalışmalar hayvandan hayvana yayıldığını kanıtladı. Hastalığın bulaştığı hayvanlar şimdiden 24 eyalette ve 2 Kanada bölgesinde tespit edildi.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0