in

Göz seğirmesi neden olur?

Genellikle üst göz kapağında hissedilen göz seğirmesi herhangi bir müdahele yapılmadan kısa süre içinde geçer. Bu sorunun stres, sigara kullanımı, çok fazla alkol, kafein tüketmek, uykusuzluk, yorgunluk ve dengesiz beslenmeye bağlı olduğu söylenilmektedir. Eğer bu etkenleri gerçekleştirmezseniz göz seğirmesi sorunu ortadan kalkacaktır. Aynı zamanda bazı göz hastalıkları göz seğirmesine neden olabilir. Buna örnek olarak ise göz kuruluğu, göz alerjileri, göz bozuklukları, konjonktivit, pembe göz, göz içi iltihapları, göz kapağı iltihapları yani blefarit, gözün tahrişi ve fotofobi gibi durumları gösterebiliriz. Eğer göz seğirmesini uzun süredir yaşıyorsanız ve bir türlü geçmiyorsa doktora gitmenizde fayda var. Bununla birlikte göz seğirmesi 1 haftayı aşkın bir süredir gerçekleşiyorsa ve beraberinde gözlerinizde kızarıklık, şişlik veya üst göz kapağında düşüklük meydana gelmişse gözünüzdeki seğirmeler yüzünüzün başka bölgelerinde de hissedilebilir. Bu gibi durumlarda mutlaka doktorunuza başvurun.

Genellikle üst göz kapağında hissedilen göz seğirmesi herhangi bir müdahele yapılmadan kısa süre içinde geçer. Bu sorunun stres, sigara kullanımı, çok fazla alkol, kafein tüketmek, uykusuzluk, yorgunluk ve dengesiz beslenmeye bağlı olduğu söylenilmektedir. Eğer bu etkenleri gerçekleştirmezseniz göz seğirmesi sorunu ortadan kalkacaktır.

Aynı zamanda bazı göz hastalıkları göz seğirmesine neden olabilir. Buna örnek olarak ise göz kuruluğu, göz alerjileri, göz bozuklukları, konjonktivit, pembe göz, göz içi iltihapları, göz kapağı iltihapları yani blefarit, gözün tahrişi ve fotofobi gibi durumları gösterebiliriz.

Eğer göz seğirmesini uzun süredir yaşıyorsanız ve bir türlü geçmiyorsa doktora gitmenizde fayda var. Bununla birlikte göz seğirmesi 1 haftayı aşkın bir süredir gerçekleşiyorsa ve beraberinde gözlerinizde kızarıklık, şişlik veya üst göz kapağında düşüklük meydana gelmişse gözünüzdeki seğirmeler yüzünüzün başka bölgelerinde de hissedilebilir. Bu gibi durumlarda mutlaka doktorunuza başvurun.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0