in

Korona testi acıtıyor mu?

Korona testi acıtıyor mu sorusu bugünlerde vatandaşlar tarafından çokça araştırılıyor. Vaka hızının ve sayılarının arttığı dönem içerisinde test yaptırmak isteyenlerin merak ettiği Korona testi acıtıyor mu? Burunda sürüntü yoluyla alınan korona testi acıtıyor mu? Korona testi yaptırmak can acıtır mı? İşte, merak edilen bilgiler…

Korona virüs belirtileri taşıdığı gerekçesiyle test yaptırmak isteyenlerin merak ettiği konu korona testi acıtıyor mu? Özel hastanelerde artık ücretli bir şekilde yaptırılarak kısa sürede sonuç alan vatandaşların korona testi acıtır mı? Korona test nasıl yapılır? Korona testi çok mu acıtıyor? İşte, detaylar…

KORONA TESTİ ACITIYOR MU?
Ülkemizde her gün 100 binin üzerinde yapılan korona testi negatif basınçlı kabinde hastaların burnundan ve ağzından numuneler alınıyor.

Koronavirüs testi uzun bir kulak temizleme pamuğu gibi bir kit ile boğaza doğru hafif dokundurularak alınır. Daha sonra aynı şekilde burun deliklerinden sürüntü şeklinde örnek alınır.

Koronavirüs testi iğneli ve acıtan bir işlem değildir. Sadece pamuklu bir çubuk ile sürüntü alma şeklinde yüzeysel şekilde dokundurulmak suretiyle örnek alınır ve bu da hassas tene dokunduğunda hafif bir irkilmeye sebep olabilir. Bazı insanlarda ise nadir de olsa burun deliklerinde gıdıklanma denilebilecek bir his meydana gelebilir.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0