in

Korona testi acıtıyor mu?

Korona testi acıtıyor mu sorusuyla korona virüs testlerinin yapılışı ve acıtıp acıtmadığı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Hemen hemen günde 110 binden fazla test yapıldığı ilan edilen korona virüs testi acıtıyor mu? Bugünlerde pek çok vatandaş tarafından arama motorlarında araştırılan Korona virüs testleri nasıl yapılıyor? Korona testi yaptıran bir kişinin canı çok acır mı? Korona testleri can acıtır mı? İşte, detaylar…

Bugünlerde vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle pek çok kişinin belirti yaşayarak yaptırmak istediği korona testi acıtıyor mu? Sosyal medyada yer alan yorumları okuyan test yaptırmak isteyen kişiler korona testinin acıtıp acıtmadığını merak ediyor. Peki, Korona virüs testi nasıl yapılıyor? Korona testi acıtıyor mu? Korona testi acıtır mı? İşte, merak edilenler…

KORONA TESTİ ACITIYOR MU?

Öksürük veya boğaz ağrısı nedeniyle koronavirüs testi yaptırmak isteyenler bugünlerde testin can acıtıp acıtmadığını öğrenmek istiyor. Koronavirüs testi acıtır mı? Ülkemizde her gün 100 binin üzerinde yapılan korona testi negatif basınçlı kabinde hastaların burnundan ve ağzından numuneler alınıyor.

Koronavirüs testi uzun bir kulak temizleme pamuğu gibi bir kit ile boğaza doğru hafif dokundurularak alınır. Daha sonra aynı şekilde burun deliklerinden sürüntü şeklinde örnek alınır.

Koronavirüs testi iğneli ve acıtan bir işlem değildir. Sadece pamuklu bir çubuk ile sürüntü alma şeklinde yüzeysel şekilde dokundurulmak suretiyle örnek alınır ve bu da hassas tene dokunduğunda hafif bir irkilmeye sebep olabilir. Bazı insanlarda ise nadir de olsa burun deliklerinde gıdıklanma denilebilecek bir his meydana gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir