in

Korona testi acıtıyor mu?

Bugünlerde artan vaka sayılarının ardından belirti gösterenlerin test yaptırmadan önce merak ettikleri soru olan korona testi acıtıyor mu? Burundan ve ağızdan sürüntü yoluyla alınan testler can acıtıyor mu? Korona testi yaptırmak adına hastanelerde oluşan uzun kuyruklar sonucunda test yaptıran vatandaşlar için korona testi acıtır mı? Korona test inasıl yapılır? İşte, merak edilenler…

Birçok kişinin bugünlerde sosyal medyada gündeme getirdiği korona testinin acıtıp acıtmadığı merak ediliyor. Devlet hastanelerinde ücretsiz olarak yapılan özellerde de alınan karar doğrultusunda değişen fiyatlar doğrultusunda yapılan korona testleri acıtıyor mu? Korona testi acıtır mı sorusunun cevabı ne? Korona testi nasıl yapılıyor? İşte, detaylı bilgiler…

KORONA TESTİ ACITIYOR MU?
Ülkemizde her gün 100 binin üzerinde yapılan korona testi negatif basınçlı kabinde hastaların burnundan ve ağzından numuneler alınıyor.

Koronavirüs testi uzun bir kulak temizleme pamuğu gibi bir kit ile boğaza doğru hafif dokundurularak alınır. Daha sonra aynı şekilde burun deliklerinden sürüntü şeklinde örnek alınır.

Koronavirüs testi iğneli ve acıtan bir işlem değildir. Sadece pamuklu bir çubuk ile sürüntü alma şeklinde yüzeysel şekilde dokundurulmak suretiyle örnek alınır.

Korona testi yaptırmadan önce aç ya da tok olmak fark etmiyor.

Korona testinde canın acıyıp acımadığı konusunda net bir bilgi olmazken yaptıranların yorumuna göre burundan sürüntü ile yapılan testlerde hafif bir acı hissi uyandırdığı bildiriliyor.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0