in

Kediler üşür mü? Kedilerin üşümemesi için ne yapılır?

Kediler üşür mü sorusuyla arama motorlarında araştırmalarını sürdüren vatandaşlar detaylı bilgileri öğrenmek istiyor. Sonbaharın gelişiyle birlikte sokakta yaşayan canlılar için önlemler almak isteyenler neler yapmalı? Kedilerin üşümemesi için ne yapılır? Köpekler ve kediler üşür mü? Kediler soğuktan nasıl korunur? Kedilerin üşümemesi için nasıl bir ortam hazırlanmalı? İşte, detaylı bilgiler…

Sokakta kalan ve başıboş halde dolaşan canlıların başında gelen ve tatlılıklarıyla insanların gönlünü fetheden kediler üşür mü? Kasım ayına girdiğimiz şu günlerde soğuğun etkisini arttırmasıyla kedilerin üşümemesi için ne yapılır? Dışarıda yaşayan kediler için neler yapılmalı? Kedilerin üşümesi nasıl engellenmeli? İşte, merak edilen konu hakkında tüm bilgiler…

KEDİLER ÜŞÜR MÜ? KEDİLERİN ÜŞÜMEMESİ İÇİN NE YAPILIR?

Kedileri elimize veya kucağımıza aldığımızda onları sıcak olarak hissetsek bile kedilerin üşür mü sorusuna hayır diyeceğimizi gerektirmez.

Kedileri insanların vücut ısılarından iki kat fazla ısıya sahip olduğundan sıcak hissedilir ancak kış geldiğinde vücutları çok çabuk üşür.

Kediler üşüdüklerinde insanlar gibi titrer ve kış gelmeden önce tüylerini soğuk hava şartları için değiştirirler. Kendilerince kış mevsimine önlem alırlar ancak bu değişim kış aylarının dondurucu soğuğuna yeterli gelmez.

Kediler yaradılıştan sıcağı seven canlılar oldukları için her zaman sıcağın olduğu yere giderler. Yazın en sıcak günlerinde bile verandada güneş ışığı altında yatan kedinizi görebilirsiniz. Kediler ısıya dayanıklı olmalarına rağmen soğuğa karşı dayanıksızdır.

Bu nedenle kedilerin üşümemesi adına dışarıda olan kedilere yaşayabilecekleri kapalı sıcak bir yuva, yiyecek ve su, sıcak bir battaniye ile kaplanmış yer yatağı gibi önlemler alınabilir.

Evcil kedi içinse kalorifer ya da ısıtıcıya yakına yere yatağını kurmak en akılcı çözüm olacaktır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0