in

3 nok-404 hatası nedir? 

Hemen her internet kullanıcısının karşılaştığı 3 nok-404 hatası nedir sorusuyla gündemde. Sıkça karşılaşılmakla birlikte kullanıcıya web sitesinin güvenilirliğini sorgulatabiliyor. İnternet sitesi olanlar için de ziyaretçiler açısından da bu sorunun ne olduğunu bilmek fayda sağlıyor. Peki, 3 nok-404 hatası nedir? İşte, 3 nok-404 hatası nedir sorusunun detaylı yanıtı…  

Kısaca 404 sorunu olarak bilinen 3 nok-404 hatası nedir sorusuyla araştırılmaya başlandı. Bu mesaj kodu, internet tarayıcısı aracılığı ile erişim sağlanan web sitesi tarafından ziyaretçilere yöneltilen bir bilgilendirme mesajı görevi görüyor. Peki, 3 nok-404 hatası nedir? Sizler için hazırladığımız haberimizde 3 nok-404 hatası nedir sorusunu yanıtladık. İşte tüm detaylar… 

3 nok-404 hatası nedir?

Son günlerde 3 nok-404 hatası TEB kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Bu sebeple araştırılan 3 nok-404 hatasının sebebi de merak ediliyor. Henüz resmi bir bilgi bulunmuyor. 404 Not Found hatası, web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sayfayı görememesi olarak tanımlanan bir hatadır. Sunucu bağlantısının sağlanamadığı zaman oluşan “Sunucu bulunamadı” gibi hatalarla aynı sanılır. Oysa, nedenleri farklı olabilir. 404 hatasının var olup olmadığını site sahiplerinin sık sık kontrol etmesi gerekir. Düzenli olarak yapacağınız kontroller sayesinde hata varsa tespit edebilir ve çözebilirsiniz. 

Sayfanın URL’sini Değiştirmek 

Sitenizi optimize ederken bazı sayfaların URL’leri eğer uygun değilse değiştirilir. Burada dikkat etmeniz gereken önemli bir mnokta var. URL’nizi değiştirmek ile işiniz bitmez. URL değişimi yaptıktan sonra eski URL’yi yeni URL’ye yönlendirmeniz gerekir. Aksi takdirde indexlenmiş ve kullanıcıların sıklıkla ziyaret ettiği sayfalarınız 404 hatası verebilir. Böyle bir durumda sayfa indexlenmenizde sorunlar yaşanabilir. 

Eklentilerin Değiştirilmesi 

Sitenizde SEO eklentisi mevcut ve diğer eklentileri de denemek için eklentileri değiştiriyorsunuz. En iyisini bulmak için yapılan değişiklikler bazen iyi olurken bazen zararlı sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden eklentilerde değişiklik yaparken dikkat etmelisiniz. Sitemap ve URL üzerinde yapılan köklü değişiklikler sitenize büyük zararlar verebilir. Özellikle sayfa URL’lerinde yapılan köklü değişikler, sayfaların arama motoru sıralamalarında alt üst olmasına neden olabilir. Bu yüzden oldukça dikkatli olmalısınız. Yapacağınız değişiklikler, eklemeyi düşündüğünüz SEO eklentileri ve sitenizin yapısı üzerinde değişiklik yapmadan önce mutlaka araştırın. 

Etiket ve Kategori Değişikliği 

Etiket ve kategorilerde bazı durumlardan dolayı değişiklik yapabilirsiniz. Fakat sonrasında mutlaka yönlendirme yapmanız gerekir. Örneğin tag formatından tag kısmını çıkarmak isteyebilirsiniz. Ancak belirttiğimiz gibi mutlaka yönlendirme yapmalısınız. 404 hatasının nedenlerinden başlıca olan ve site yöneticilerini ilgilendiren iki nedeni açıkladık. Ayrıca sunucu dosyalarının eksik ve yanlış aktarılması, sayfanın kaldırılması, bakım süreci veya sayfanın kapatılması ve dosyaların yeniden farklı şekilde isimlendirilmesi gibi farklı nedenlerden dolayı da 404 hatası ile karşılaşılabilir. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0