in

Trendyol değişim nasıl yapılır? 

Son yılların en büyük internet alışverişinin gerçekleştirildiği adreslerden biri olan Trendyol değişim nasıl yapılır sorusuyla bir kez daha gündemde. Trendyol seçkin markaları, üyelerine özel fiyatlarla sunarak, ayrıcalıklı alışveriş deneyimi yaşatan özel bir alışveriş sitesi olarak biliniyor. Peki, Trendyol değişim nasıl yapılır? Sizler için hazırladığımız haberimizde Trendyol değişim nasıl yapılır sorusunu yanıtladık. İşte tüm detaylar… 

Trendyol değişim nasıl yapılır sorusu bir kez daha gündemdeki yerini aldı. Son zamanların en büyük sanal alışveriş sitelerinden biri olan Trendyol’a üye olmak tamamen ücretsiz. Trendyol üzerinden satılan tüm ürünler, o markaya ait ürün kataloğunda yer alan orijinal ürünler. Trendyol’da en yüksek güvenlik sistemi olan yeşil bar uygulaması bulunuyor. Peki, Trendyol değişim nasıl yapılır? İşte, Trendyol değişim nasıl yapılır sorusunun detaylı yanıtı… 

Trendyol değişim nasıl yapılır? 

Satılan ürünlerin sınırlı sayıda stoğu olmasından dolayı değişim sürecimiz yoktur. Elinizdeki ürünü hiçbir ücret ödemeden iade ederek size uygun bedeni/numarayı yeniden sipariş verebilirsiniz. İade işlemleri için “İade işlemini nasıl yapabilirim?” bölümündeki adımları izleyin. 

Aldığım ürünleri nasıl iade edebilirim? 

trendyol.com ve mobil uygulamalarda yer alan “Hesabım” bölümünden “Siparişlerim’e“ gidin.  “Detaylar” butonuna basın ve siparişinizin detaylarını görüntüleyin.  “Kolay İade Talebi Oluştur” butonuna basın. İade edilecek ürün ve iade nedeni seçin. Aynı üründen birden fazla satın aldıysanız iade edilecek ürün adedini de seçmeniz gerekir. Kargo seçiminizi yapın. Ekranda çıkan iade kargo kodunu not alın. İade kargo kodunuza “Siparişlerim” sayfasından ve üyelik mail adresinize gönderilen bilgilendirme mesajından da ulaşabilirsiniz. İade edilecek ürünler ile birlikte faturayı tek bir pakete koyun. (Her bir teslimat için iade kodu ayrı ayrı alınmalı ve paketler ayrı ayrı hazırlanarak kargoya verilmelidir.)  Faturanız yoksa aşağıdaki bilgileri boş bir kağıda yazıp iade paketinin içine koyup iadenizi yapabilirsiniz. 

Ad Soyad: 

Sipariş No: 

İade Nedeni: 

Paketi iade kargo koduyla birlikte seçtiğiniz kargoya 7 gün içinde teslim edin. Kodu vermeniz yeterlidir, ayrıca bir İade adresi belirtmeniz gerekmez. 7 günü geçirdiğiniz durumda yeniden iade kargo kodu almalısınız. 

İadede kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim? 

İadelerinizi kolay iade adımında seçilen kargo firması ile ÜCRETSİZ gönderebilirsiniz. Kargonuzu teslim ederken iade kargo kodunu belirtmeyi unutmayın. İade kargo kodu almak için “İade işlemini nasıl yapabilirim?” sorusundaki adımları takip edin. Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür. 

15 günlük iade sürem doldu, ürünü iade edebilir miyim? 

Mesafeli Satış Sözleşmesine göre internetten veya mobilden satın alınan bir ürünü iade etme süresi 15 gündür. 15 günlük süre ürünü kargodan teslim aldığınız gün başlar. 

Hangi ürünleri iade edemiyorum? 

Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmez. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) Ambalajı açılmamış, Denenmemiş, Bozulmamış, Kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. 

Buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon gibi elektronik kategorisinden kurulum gerektiren ürünler yetkili servis bilgisi olmadan açılırsa iade kapsamı dışında kalır. Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz. 

Kampanyadan yararlandığım bir siparişte iptal ya da iade yaparsam kampanya iptal olur mu?  

İptal ya da iade gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz. İptal ya da iade sonrası siparişte kalan ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa kampanya iptal olur. Ücret iadesi kampanyanın indirimi düşülerek yapılır. Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0