in

Huawei Mate 30 ne zaman satışa çıkacak?

Huawei Mate 30 5G (5G teknolojisini destekleyen sürüm) bu yılın Aralık ayında raflardaki yerini alacak. Bu tarih, tartışmaya açık bir konu da değil; zira bu tarihi doğrudan dile getiren Huawei’den başkası değil. 5G olan özel modelin yılın son ayına kalmasının en önemli sebebi ise 5G’nin henüz tam olarak yaygınlık şansı bulamamasından kaynaklanıyor. İnternete sızan görüntülere bakıldığında ise Huawei Mate 30 5G isimli özel telefonun tasarımı ortaya çıkıyor. Ön yüzünde sağ üst kısımda tıpkı Samsung Galaxy S10 serisi telefonlarda olduğu gibi ekrana gömülü kamera geliyor; hem de çift kamera bulunuyor. 6.71 inç’lik AMOLED ekran kullanması beklenen Huawei Mate 30 5G, 90 Hz ekran tazeleme hızıyla OnePlus 7 Pro’ya kafa tutuyor. Cihaz, Huawei P30 Pro’nun yaptığı gibi 50x dijital zum ve 5x optik zum yapabilme yeteneğine sahip. Bu anlamda P30 serisinden geri kalır yanı yok. Mavi, siyah ve kırmızı olmak üzere üç farklı renkte gelmesi beklenen cihaz, haberin başında da söylediğimiz üzere 5G teknolojisini destekliyor ve PUBG’yi telefona indirmek sadece saniyeler sürecek. Huawei’nin kendi geliştirdiği işlemci olan Kirin 985, Huawei Mate 30 5G’ya güç sağlayacak. Cihaz, 55W hızlı şarj teknolojisini desteklediğinden oldukça hızlı şarj olurken, 4200 mAh bataryası ise bir günü kurtarmaya yetiyor.

Huawei Mate 30 5G (5G teknolojisini destekleyen sürüm) bu yılın Aralık ayında raflardaki yerini alacak. Bu tarih, tartışmaya açık bir konu da değil; zira bu tarihi doğrudan dile getiren Huawei’den başkası değil. 5G olan özel modelin yılın son ayına kalmasının en önemli sebebi ise 5G’nin henüz tam olarak yaygınlık şansı bulamamasından kaynaklanıyor.

İnternete sızan görüntülere bakıldığında ise Huawei Mate 30 5G isimli özel telefonun tasarımı ortaya çıkıyor. Ön yüzünde sağ üst kısımda tıpkı Samsung Galaxy S10 serisi telefonlarda olduğu gibi ekrana gömülü kamera geliyor; hem de çift kamera bulunuyor. 6.71 inç’lik AMOLED ekran kullanması beklenen Huawei Mate 30 5G, 90 Hz ekran tazeleme hızıyla OnePlus 7 Pro’ya kafa tutuyor.

Cihaz, Huawei P30 Pro’nun yaptığı gibi 50x dijital zum ve 5x optik zum yapabilme yeteneğine sahip. Bu anlamda P30 serisinden geri kalır yanı yok.

Mavi, siyah ve kırmızı olmak üzere üç farklı renkte gelmesi beklenen cihaz, haberin başında da söylediğimiz üzere 5G teknolojisini destekliyor ve PUBG’yi telefona indirmek sadece saniyeler sürecek. Huawei’nin kendi geliştirdiği işlemci olan Kirin 985, Huawei Mate 30 5G’ya güç sağlayacak. Cihaz, 55W hızlı şarj teknolojisini desteklediğinden oldukça hızlı şarj olurken, 4200 mAh bataryası ise bir günü kurtarmaya yetiyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0