in

IMEI kayıt ücreti ne kadar?

IMEI kayıt ücreti Haziran ayı itibarıyla zamlandı. Yurt dışından alınan telefonların Türkiye’de kullanılabilmesi için gereken IMEI kaydı işlemi için artık vatandaş 618.65 TL ödeme yapması gerekecek. IMEI kaydının 120 gün içinde yapılmaması durumunda telefonlar SIM kartlarla artık çalışmayacak; kullanıcılar telefonlarını kullanamayacak. Bu nedenle yurt dışı çıkışı yapılmış bir pasaport ile birlikte belirlenen ücretin bu süre zarfında yatırılması gerekiyor. IMEI  no nasıl öğrenilir? Telefonunuzun ya da tabletinizin IMEI numarasını Ayarlar altında, kutusundan veya arama ekranına *#06# yazarak öğrenebilirsiniz. IMEI kaydı için öncelikle e-Devlet hesabınıza girmeniz gerekiyor. Telefona indirebileceğiniz mobil uygulama veya masaüstünden turkiye.gov.tr/btk-imei-kayit-hakki-sorgulama yolunu takip edebilirsiniz. 2019 yılı itibarıyla geçerli olan 618.65 TL’lik ücretin ödenmesiyle IMEI kaydı tamamlanır ve kullanıcılar süresiz olarak cihazlarını Türkiye sınırları içinde kullanabilir. IMEI kayıt işlemi için belirlenen ücret nakit ödenebileceği gibi kredi kartını da kullanabilmek mümkün.

IMEI kayıt ücreti Haziran ayı itibarıyla zamlandı. Yurt dışından alınan telefonların Türkiye’de kullanılabilmesi için gereken IMEI kaydı işlemi için artık vatandaş 618.65 TL ödeme yapması gerekecek. IMEI kaydının 120 gün içinde yapılmaması durumunda telefonlar SIM kartlarla artık çalışmayacak; kullanıcılar telefonlarını kullanamayacak. Bu nedenle yurt dışı çıkışı yapılmış bir pasaport ile birlikte belirlenen ücretin bu süre zarfında yatırılması gerekiyor.

IMEI  no nasıl öğrenilir?

Telefonunuzun ya da tabletinizin IMEI numarasını Ayarlar altında, kutusundan veya arama ekranına *#06# yazarak öğrenebilirsiniz. IMEI kaydı için öncelikle e-Devlet hesabınıza girmeniz gerekiyor. Telefona indirebileceğiniz mobil uygulama veya masaüstünden turkiye.gov.tr/btk-imei-kayit-hakki-sorgulama yolunu takip edebilirsiniz.

2019 yılı itibarıyla geçerli olan 618.65 TL’lik ücretin ödenmesiyle IMEI kaydı tamamlanır ve kullanıcılar süresiz olarak cihazlarını Türkiye sınırları içinde kullanabilir.

IMEI kayıt işlemi için belirlenen ücret nakit ödenebileceği gibi kredi kartını da kullanabilmek mümkün.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0