in

Instagram arama geçmişini silme

Instagram’da yaptığınız her arama kaydedilir. Daha sonra arama ekranına geldiğinizde daha önce yaptığınız tüm aramaları görebilirsiniz. Bu özellik, aslında kullanıcıların aradıklarına daha kolay ulaşmaları için tasarlanmıştır; ancak kullanıcıların hepsi bu durumdan pek de memnun değil. Zira kullanıcıların daha önce yaptığı aramaları bir başkasının görebilme ihtimali düşünüldüğünde, kullanıcılar bu kayıtların tutulmasından rahatsızlık duyabiliyor. Instagram arama geçmişini silme işlemini yaparak tüm aramalarınızı sıfırlayabilirsiniz. Bunun için Hesabınız > Ayarlar > Arama Geçmişi Silme seçeneklerini izleyin. Hepsi bu! Artık arama geçmişiniz sıfırlanmış olacak. Instagram’da ayrıca arama ekranında Öneriler kısmı yer alır. Burada da bazı istemediğiniz sonuçları görebilirsiniz. Silmek için bu aramaların üzerine basılı tutarak Gizle seçeneğine dokunun. Böylece öneriler kısmı da sorun olmaktan çıkacaktır. Instagram harf geçmişi silme işlemi kullanıcıların sıkça başvurduğu bir diğer özelliktir. Örneğin b harfi ile başlayan aramaları yaparken karşınıza ilk olarak çıkan profiller, daha önce ziyaret ettiğiniz profiller olabilir. Bunun önüne geçebilmek için ise maalesef ilgili kişiyi engellemek. Çünkü Instagram’ın bu konuda net bir ayarı yok. Bu engelleme işlemi yapıldığında artık ilgili profil karşınıza çıkmayacak.

Instagram’da yaptığınız her arama kaydedilir. Daha sonra arama ekranına geldiğinizde daha önce yaptığınız tüm aramaları görebilirsiniz. Bu özellik, aslında kullanıcıların aradıklarına daha kolay ulaşmaları için tasarlanmıştır; ancak kullanıcıların hepsi bu durumdan pek de memnun değil. Zira kullanıcıların daha önce yaptığı aramaları bir başkasının görebilme ihtimali düşünüldüğünde, kullanıcılar bu kayıtların tutulmasından rahatsızlık duyabiliyor.

Instagram arama geçmişini silme işlemini yaparak tüm aramalarınızı sıfırlayabilirsiniz. Bunun için Hesabınız > Ayarlar > Arama Geçmişi Silme seçeneklerini izleyin. Hepsi bu! Artık arama geçmişiniz sıfırlanmış olacak.

Instagram’da ayrıca arama ekranında Öneriler kısmı yer alır. Burada da bazı istemediğiniz sonuçları görebilirsiniz. Silmek için bu aramaların üzerine basılı tutarak Gizle seçeneğine dokunun. Böylece öneriler kısmı da sorun olmaktan çıkacaktır.

Instagram harf geçmişi silme işlemi kullanıcıların sıkça başvurduğu bir diğer özelliktir. Örneğin b harfi ile başlayan aramaları yaparken karşınıza ilk olarak çıkan profiller, daha önce ziyaret ettiğiniz profiller olabilir. Bunun önüne geçebilmek için ise maalesef ilgili kişiyi engellemek. Çünkü Instagram’ın bu konuda net bir ayarı yok. Bu engelleme işlemi yapıldığında artık ilgili profil karşınıza çıkmayacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0