in

Instagram’da mavi tik alma

Instagram’da mavi tik alma işlemi kolay bir işlem değildir, herkese verilmez. Mavi tik, belirli isimleri sahte hesaplardan korumak için dağıtılır. Ücretle verilmez. Instagram’da mavi tik alma için para isteyen internet sitelerine bu nedenle itibar etmeyiniz. Mavi tikli Instagram profil sayfalarının diğer hesaplardan bir farkı yoktur; sadece mavi tik, onları sahte hesaplardan korur. Böylece ünlü bir ismin sahte hesapları işlevsiz kılınır. Ünlü tanımı burada önemli. Ünlü dediğimiz bir müzisyen, bir aktör, bir yazar, bir ressam ve hatta bir gazeteci olabileceği gibi ünlü bir blogger ya da vlogger olabilir. Instagram’da mavi tik alma işlemi için herhangi bir yere başvurmanıza gerek yok. Doğrudan siz, kendi hesabınız üzerinden başvuruyu yapabiliyorsunuz. Bunun için önce Instagram’a girin, sonrasında profil sayfanızı açın. Ardından sağ üst kısımda bulunan yatay üç çizgiye dokunun. Bu işlemin ardından Hesap kategorisi üzerinden Doğrulama İste butonuna dokunun. Karşınıza bir form çıkacak. Bu noktada doldurduğunuz bilgilere dikkat etmelisiniz. Instagram, sizin gerçek kişi olduğunuzdan emin olmak için kullanıcı adı, isim soyisim, bilinen ad, kategori ve kimlik görseli isteyecek. Kimlik görselinde nüfus cüzdanınızı veya pasaport kimlik sayfasınızın okunabilecek net bir görüntüsünü paylaşmanız gerekiyor. Mümkünse fotoğraf JPG formatında olmalı. Instagram’a başvuru yapmanızla birlikte dosyanız incelenmek üzere Instagram’ın ilgili ekibine yönlendirilir. Birkaç gün ya da en geç bir haftaya kadar geri dönüş alırsınız. Eğer hesabınız onaylanmazsa, mavi tik almayı başaramazsanız 30 gün içinde tekrar başvuru hakkınız bulunmuyor. 30 gün dolduktan sonra tekrar Instagram’da mavi tik alma işlemi için başvuruda bulunabilirsiniz. 30 günlük bekleyiş süresi hayli uzun olduğundan profilinizin mavi tik alması için gereken koşulları sağlamanız gerekir. Paylaştığınız fotoğraf size ait olmalı ve düzenli olarak paylaşımda bulunmalısınız. Takipçi sayısı mavi tik almak için önemli bir etken değildir. 1000 takipçili bir hesap da başvuruda bulunup mavi tik alabilir. Spam olarak algılanabilecek davranışlardan uzak durmalısınız. Takipçi hilesi yapmamanız gerekir, yorumlar size ait olmalı ve kullanıcılar tarafından profiliniz şikayet edilmemeli.

Instagram’da mavi tik alma işlemi kolay bir işlem değildir, herkese verilmez. Mavi tik, belirli isimleri sahte hesaplardan korumak için dağıtılır. Ücretle verilmez. Instagram’da mavi tik alma için para isteyen internet sitelerine bu nedenle itibar etmeyiniz. Mavi tikli Instagram profil sayfalarının diğer hesaplardan bir farkı yoktur; sadece mavi tik, onları sahte hesaplardan korur. Böylece ünlü bir ismin sahte hesapları işlevsiz kılınır. Ünlü tanımı burada önemli. Ünlü dediğimiz bir müzisyen, bir aktör, bir yazar, bir ressam ve hatta bir gazeteci olabileceği gibi ünlü bir blogger ya da vlogger olabilir.

Instagram’da mavi tik alma işlemi için herhangi bir yere başvurmanıza gerek yok. Doğrudan siz, kendi hesabınız üzerinden başvuruyu yapabiliyorsunuz. Bunun için önce Instagram’a girin, sonrasında profil sayfanızı açın. Ardından sağ üst kısımda bulunan yatay üç çizgiye dokunun.

Bu işlemin ardından Hesap kategorisi üzerinden Doğrulama İste butonuna dokunun. Karşınıza bir form çıkacak. Bu noktada doldurduğunuz bilgilere dikkat etmelisiniz. Instagram, sizin gerçek kişi olduğunuzdan emin olmak için kullanıcı adı, isim soyisim, bilinen ad, kategori ve kimlik görseli isteyecek. Kimlik görselinde nüfus cüzdanınızı veya pasaport kimlik sayfasınızın okunabilecek net bir görüntüsünü paylaşmanız gerekiyor. Mümkünse fotoğraf JPG formatında olmalı.

Instagram’a başvuru yapmanızla birlikte dosyanız incelenmek üzere Instagram’ın ilgili ekibine yönlendirilir. Birkaç gün ya da en geç bir haftaya kadar geri dönüş alırsınız. Eğer hesabınız onaylanmazsa, mavi tik almayı başaramazsanız 30 gün içinde tekrar başvuru hakkınız bulunmuyor. 30 gün dolduktan sonra tekrar Instagram’da mavi tik alma işlemi için başvuruda bulunabilirsiniz.

30 günlük bekleyiş süresi hayli uzun olduğundan profilinizin mavi tik alması için gereken koşulları sağlamanız gerekir. Paylaştığınız fotoğraf size ait olmalı ve düzenli olarak paylaşımda bulunmalısınız. Takipçi sayısı mavi tik almak için önemli bir etken değildir. 1000 takipçili bir hesap da başvuruda bulunup mavi tik alabilir.

Spam olarak algılanabilecek davranışlardan uzak durmalısınız. Takipçi hilesi yapmamanız gerekir, yorumlar size ait olmalı ve kullanıcılar tarafından profiliniz şikayet edilmemeli.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0