in

WhatsApp’ta toplu mesaj nasıl gönderilir?

WhatsApp’ın en çok kullanılan özelliklerinden olan toplu mesaj listesi, tek tek mesaj gönderme derdinden kurtarıyor. Eğer birden fazla kişiye aynı mesajı atmak istiyorsanız grup oluşturmakta bir çözüm, ancak bunun çok daha basit bir yolu var. WhatsApp’ın sunduğu özelliklerin başında gelen toplu mesaj listesini kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda belirttiğimiz adımları takip ederek toplu mesaj özelliğini kullanabilirsiniz. Toplu mesaj göndermek için yapmanız gerekenlerin telefonunuzun işletim sistemine göre değişiklik gösterdiğini belirtelim. Eğer bir Android cihaza sahipseniz ilk olarak WhatsApp “Sohbet “ekranını açın. Ardından ekranın sağ üst kısmında yer alan üç noktaya tıklayın. Karşınıza çıkan “Yeni toplu mesaj” seçeneğine dokunun ve rehberinizden toplu mesaj göndermek istediğiniz kişileri seçin. Eğer iOS işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsanız yapmanız gerekenler şu şekilde: Uygulamanın “Sohbet” ekranını açın. Ardından sohbet penceresinin hemen üzerinde bulunan “Toplu mesaj listelerine” tıklayın. Karşınıza çıkan ekrandan toplu mesaj göndermek istediğiniz kişileri seçebilirsiniz.

WhatsApp’ın en çok kullanılan özelliklerinden olan toplu mesaj listesi, tek tek mesaj gönderme derdinden kurtarıyor. Eğer birden fazla kişiye aynı mesajı atmak istiyorsanız grup oluşturmakta bir çözüm, ancak bunun çok daha basit bir yolu var. WhatsApp’ın sunduğu özelliklerin başında gelen toplu mesaj listesini kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıda belirttiğimiz adımları takip ederek toplu mesaj özelliğini kullanabilirsiniz. Toplu mesaj göndermek için yapmanız gerekenlerin telefonunuzun işletim sistemine göre değişiklik gösterdiğini belirtelim.

Eğer bir Android cihaza sahipseniz ilk olarak WhatsApp “Sohbet “ekranını açın. Ardından ekranın sağ üst kısmında yer alan üç noktaya tıklayın. Karşınıza çıkan “Yeni toplu mesaj” seçeneğine dokunun ve rehberinizden toplu mesaj göndermek istediğiniz kişileri seçin.

Eğer iOS işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsanız yapmanız gerekenler şu şekilde: Uygulamanın “Sohbet” ekranını açın. Ardından sohbet penceresinin hemen üzerinde bulunan “Toplu mesaj listelerine” tıklayın. Karşınıza çıkan ekrandan toplu mesaj göndermek istediğiniz kişileri seçebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0