in

Instagram’dan fotoğraf indirme

Instagram’dan fotoğraf indirme işlemi için iki yöntem bulunuyor. Ya ekran görüntüsünü alacaksınız; ardından ekran görüntüsü üzerinde çalışma yapacaksınız; ya da bu konuda uzman uygulamalardan birini telefonunuza indireceksiniz. Ancak bu uygulamaların büyük kısmının ücretli olduğunu da belirtelim. Öncelikle ekran görüntüsü alma yolunu izlerseniz yapacağınız şu: Ses Açma + Güç tuşuna birlikte basın; ekran görüntüsünü aldıktan sonra (ilgili fotoğraf ekrandayken elbette) fotoğrafın içine girip Düzenle seçeneğine dokunun. Bunun için ekran görüntüsü aldığınız fotoğrafı bulmanız gerekiyor. Alınan görüntüler Fotoğraflar klasöründe, yani galerinizin içinde bulunuyor. Düzenle seçeneğine dokunduktan sonra makaslayarak fotoğrafı Instagram’da paylaşılmış formata çevirebilirsiniz. Gelelim Instagram’dan fotoğraf indirme için kullanılabilecek üçüncü parti uygulamalara… Bilgisayar başında fotoğrafı kaydedecekseniz Downloadgram.com adresine girin ve ilgili fotoğrafın bulunduğu Instagram sayfasının adresini bu siteye yapıştırın. İndir butonuna basmanızla fotoğraf bilgisayarınıza kaydedilecektir. iPhone üzerinden Instagram fotoğrafını indirmek istiyorsanız Instant Save-Quickly Repost uygulamasından faydalanabilirsiniz. App Store üzerinden indirilebilen uygulamayı indirdikten sonra önce Instagram’a girin. Ekran görüntüsü almak istediğiniz fotoğrafı bulun ve fotoğrafın URL’sini yani bağlantı adresini kopyalayın. Ardından az önce indirdiğiniz uygulamayı açıp ilgili URL’yi yapıştırın. Hepsi bu! Sonrasında Save butonuna dokunmanız yeterli. Android telefonlarda ise QuickSave uygulamasından yararlanabilirsiniz. Instagram anahtarını açarak kullanabileceğiniz uygulamanın çalışma mantığı da URL’nin kopyalanması ve yapıştırılması esasına dayanıyor.

Instagram’dan fotoğraf indirme işlemi için iki yöntem bulunuyor. Ya ekran görüntüsünü alacaksınız; ardından ekran görüntüsü üzerinde çalışma yapacaksınız; ya da bu konuda uzman uygulamalardan birini telefonunuza indireceksiniz. Ancak bu uygulamaların büyük kısmının ücretli olduğunu da belirtelim.

Öncelikle ekran görüntüsü alma yolunu izlerseniz yapacağınız şu: Ses Açma + Güç tuşuna birlikte basın; ekran görüntüsünü aldıktan sonra (ilgili fotoğraf ekrandayken elbette) fotoğrafın içine girip Düzenle seçeneğine dokunun. Bunun için ekran görüntüsü aldığınız fotoğrafı bulmanız gerekiyor. Alınan görüntüler Fotoğraflar klasöründe, yani galerinizin içinde bulunuyor. Düzenle seçeneğine dokunduktan sonra makaslayarak fotoğrafı Instagram’da paylaşılmış formata çevirebilirsiniz.

Gelelim Instagram’dan fotoğraf indirme için kullanılabilecek üçüncü parti uygulamalara… Bilgisayar başında fotoğrafı kaydedecekseniz Downloadgram.com adresine girin ve ilgili fotoğrafın bulunduğu Instagram sayfasının adresini bu siteye yapıştırın. İndir butonuna basmanızla fotoğraf bilgisayarınıza kaydedilecektir.

iPhone üzerinden Instagram fotoğrafını indirmek istiyorsanız Instant Save-Quickly Repost uygulamasından faydalanabilirsiniz. App Store üzerinden indirilebilen uygulamayı indirdikten sonra önce Instagram’a girin. Ekran görüntüsü almak istediğiniz fotoğrafı bulun ve fotoğrafın URL’sini yani bağlantı adresini kopyalayın. Ardından az önce indirdiğiniz uygulamayı açıp ilgili URL’yi yapıştırın. Hepsi bu! Sonrasında Save butonuna dokunmanız yeterli.

Android telefonlarda ise QuickSave uygulamasından yararlanabilirsiniz. Instagram anahtarını açarak kullanabileceğiniz uygulamanın çalışma mantığı da URL’nin kopyalanması ve yapıştırılması esasına dayanıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0