in

iPhone 11 Max geliyor! İşte Apple’ın yeni telefonları

iPhone 11 ve iPhone 11 Max, Apple’ın Eylül ayında duyuracağı iki yeni telefon olacak. İki cihaz arasındaki en büyük fark ise ekran büyüklüğü. Diğer donanım özellikleri bakımından benzer yapıda olması beklenen yeni iPhone’lar, tasarım olarak da bazı değişikliklerle geliyor. Öncelikle cihazın arka yüzünde artık üç kamera bulunuyor. Megapiksel değerini şu an paylaşamıyoruz; zira bu konuda net bir açıklama henüz yok. Ancak üçlü kameranın yer alacağı hemen hemen kesin görünüyor. Sol üst kısımda bulunması beklenen üçlü kamera kurulumu, Huawei Mate 20 Pro’yu andırıyor. Bu kameralardan biri ana kamera, biri geniş açılı kamera, diğeri ise derinlik sensörü olacak. Yani iPhone 11 ve iPhone 11 Max ile artık geniş açılı fotoğraflar çekebilme şansınız olacak; önceki iPhone modellerinden kamera bazında en büyük farkı da bu olacak. iOS 13 işletim sistemi yüklü olarak kullanıcılara sunulması beklenen iPhone 11 Max’te dikkat çeken bir diğer yenilik ise Lightning girişinin tamamen cihazdan kaldırılacak olması. Bunun yerine iPhone 11 ve iPhone 11 Max cihazlarda USB-C girişi bulunacak. Bu da iPhone’ların diğer Android telefonlarla uyumlu olacağı ve yaygın standarda tabi kalacağını gösteriyor. 4000 mAh batarya ile gelmesi beklenen iPhone 11 serisi telefonlar, 7.5 kablosuz şarj desteğine sahip olacak. iPhone 11’in tanıtımı Eylül ortasında yapılacak. Apple böyle bir takvim paylaşmadı; ancak her yıl aynı tarihlerde iPhone lansmanı olduğundan bu yıl bir değişiklik beklemiyoruz. iPhone 11 serisi telefonların Türkiye’ye gelişi ise Aralık ayını bulacak. Gelelim renklere… Altın sarısı, uzay grisi, mavi, gümüş ve siyah dışında RED kapsamında özel kırmızı renkli modellere sahip olması beklenen yeni iPhone’lar için bilinenler sınırlı; ancak her geçen hafta yeni iPhone’a biraz daha yaklaşıyoruz ve yeni bilgileri öğrenmeye devam ediyoruz.

iPhone 11 ve iPhone 11 Max, Apple’ın Eylül ayında duyuracağı iki yeni telefon olacak. İki cihaz arasındaki en büyük fark ise ekran büyüklüğü. Diğer donanım özellikleri bakımından benzer yapıda olması beklenen yeni iPhone’lar, tasarım olarak da bazı değişikliklerle geliyor.

Öncelikle cihazın arka yüzünde artık üç kamera bulunuyor. Megapiksel değerini şu an paylaşamıyoruz; zira bu konuda net bir açıklama henüz yok. Ancak üçlü kameranın yer alacağı hemen hemen kesin görünüyor. Sol üst kısımda bulunması beklenen üçlü kamera kurulumu, Huawei Mate 20 Pro’yu andırıyor.

Bu kameralardan biri ana kamera, biri geniş açılı kamera, diğeri ise derinlik sensörü olacak. Yani iPhone 11 ve iPhone 11 Max ile artık geniş açılı fotoğraflar çekebilme şansınız olacak; önceki iPhone modellerinden kamera bazında en büyük farkı da bu olacak.

iOS 13 işletim sistemi yüklü olarak kullanıcılara sunulması beklenen iPhone 11 Max’te dikkat çeken bir diğer yenilik ise Lightning girişinin tamamen cihazdan kaldırılacak olması. Bunun yerine iPhone 11 ve iPhone 11 Max cihazlarda USB-C girişi bulunacak. Bu da iPhone’ların diğer Android telefonlarla uyumlu olacağı ve yaygın standarda tabi kalacağını gösteriyor.

4000 mAh batarya ile gelmesi beklenen iPhone 11 serisi telefonlar, 7.5 kablosuz şarj desteğine sahip olacak.

iPhone 11’in tanıtımı Eylül ortasında yapılacak. Apple böyle bir takvim paylaşmadı; ancak her yıl aynı tarihlerde iPhone lansmanı olduğundan bu yıl bir değişiklik beklemiyoruz. iPhone 11 serisi telefonların Türkiye’ye gelişi ise Aralık ayını bulacak.

Gelelim renklere… Altın sarısı, uzay grisi, mavi, gümüş ve siyah dışında RED kapsamında özel kırmızı renkli modellere sahip olması beklenen yeni iPhone’lar için bilinenler sınırlı; ancak her geçen hafta yeni iPhone’a biraz daha yaklaşıyoruz ve yeni bilgileri öğrenmeye devam ediyoruz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0