in

PlayStation 5 ne zaman çıkacak?

Sony, çok yakında PS5 ile karşımıza çıkacak. Uzun süredir yeni oyun konsolu üzerinde çalışmalarını sürdüren şirket, olabildiğince iyi bir oyun konsolu ile oyuncularının karşısına çıkmak istiyor. Rakibi Microsoft da boş durmuyor elbette; o da Xbox Scarlett Project adı altında yepyeni bir oyun konsolu tasarlıyor. İlk olarak E3 2019 oyun fuarında duyduğumuz bu ismi bir yere not edin; ilerleyen aylarda sıkça duyacağız. Şimdi PS5’e geri dönelim. PlayStation 5, PS4’e göre donanım bazında çok daha ileri seviyede bir oyun konsolu olacak. Yeni çıkacak pek çok oyunu destekleyecek olan cihaz, beraberinde dokunmatik ekrana sahip olan DualShock 5 ile gelecek. DualShock 5, PS5’in en dikkat çeken yanlarından biri olacak gibi görünüyor; gerek tasarımı gerekse de kullandığı teknoloji PS5’i farklı kılacak. Ancak bu yeni oyun koluyla ilgili detaylı bir bilgi henüz bulunmuyor. PS5, AMD Ryzen işlemcilerden faydalanacak. Işn İzleme teknolojisini kullanan Radeon Navi yongasına cihazda yer verilecek. Yani performans bakımından hayli iyi bir oyun konsolu olacak. En çok sorulan soru ise şu: PS5 ne zaman çıkacak? Bu sorunun doğru bir yanıtı yok. Ancak şirketten gelen son açıklama, 2020 yılını işaret ediyor. Ancak 2020 yılının hangi ayında yeni oyun konsolunu göreceğimizi henüz bilmiyoruz. Bu tarihte yeni Xbox’ın da tanıtılacak olması elbette tesadüf değil. Muhtemelen PS5 ve yeni Xbox birbirlerine yakın tarihlerde duyurulacak. PS5’in PS4 oyunlarıyla uyumlu çalışıp çalışmayacağı da henüz netlik kazanmadı. PS5 fiyatı da merak edilen bir başka nokta. Bu konuda yorum yapmak için hayli erken; ancak 5 bin TL seviyelerinde bir fiyat etiketiyle PS5’in satışa sunulması kuvvetle muhtemel görünüyor.

Sony, çok yakında PS5 ile karşımıza çıkacak. Uzun süredir yeni oyun konsolu üzerinde çalışmalarını sürdüren şirket, olabildiğince iyi bir oyun konsolu ile oyuncularının karşısına çıkmak istiyor. Rakibi Microsoft da boş durmuyor elbette; o da Xbox Scarlett Project adı altında yepyeni bir oyun konsolu tasarlıyor. İlk olarak E3 2019 oyun fuarında duyduğumuz bu ismi bir yere not edin; ilerleyen aylarda sıkça duyacağız. Şimdi PS5’e geri dönelim.

PlayStation 5, PS4’e göre donanım bazında çok daha ileri seviyede bir oyun konsolu olacak. Yeni çıkacak pek çok oyunu destekleyecek olan cihaz, beraberinde dokunmatik ekrana sahip olan DualShock 5 ile gelecek. DualShock 5, PS5’in en dikkat çeken yanlarından biri olacak gibi görünüyor; gerek tasarımı gerekse de kullandığı teknoloji PS5’i farklı kılacak. Ancak bu yeni oyun koluyla ilgili detaylı bir bilgi henüz bulunmuyor.

PS5, AMD Ryzen işlemcilerden faydalanacak. Işn İzleme teknolojisini kullanan Radeon Navi yongasına cihazda yer verilecek. Yani performans bakımından hayli iyi bir oyun konsolu olacak.

En çok sorulan soru ise şu: PS5 ne zaman çıkacak? Bu sorunun doğru bir yanıtı yok. Ancak şirketten gelen son açıklama, 2020 yılını işaret ediyor. Ancak 2020 yılının hangi ayında yeni oyun konsolunu göreceğimizi henüz bilmiyoruz. Bu tarihte yeni Xbox’ın da tanıtılacak olması elbette tesadüf değil. Muhtemelen PS5 ve yeni Xbox birbirlerine yakın tarihlerde duyurulacak.

PS5’in PS4 oyunlarıyla uyumlu çalışıp çalışmayacağı da henüz netlik kazanmadı.

PS5 fiyatı da merak edilen bir başka nokta. Bu konuda yorum yapmak için hayli erken; ancak 5 bin TL seviyelerinde bir fiyat etiketiyle PS5’in satışa sunulması kuvvetle muhtemel görünüyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0