in

Google Haritalar uygulaması araçları bataklığa sürükledi

Google’ın Haritalar uygulaması, kullanıcılara navigasyon hizmeti de sunuyor. Bu anlamda sürücülere en kestirme yolu gösteren Google Haritalar, trafiği de analiz ederek kestirme yolları saptıyor ve sürücüleri hedeflerine çok daha kısa sürede varmalarını sağlıyor. Genel olarak uygulama bu konuda da oldukça başarılı ve pek çok sürücüsü sürüş sırasında diğer harita uygulamalarından ziyade Google Haritalar’ı tercih ediyor. Ancak uygulama, zaman zaman sorunlara da yol açıyor. Colorado’da yüzlerce aracı bataklığa sürükleyen Google, son iki gündür yağan aşırı yağışları hesap edemeyince sürücüler yolda kaldı. Colorado’da havalimanına varmak isteyen sürücüleri en kestirme yoldan götürmek isteyen Google Haritalar, trafik sıkışıklığını analiz edince ana yoldan farklı bir yolu sürücülere önerdi. Sürücüler ise bu yolu takip ettiklerinde kendilerini bataklıkta buldu. Artan yağışlar neticesinde oluşan bataklık normal koşullarda yol üzerinde bulunmadığından Google bu kısa süreli durumu analiz etmeyi başaramadı.

Google’ın Haritalar uygulaması, kullanıcılara navigasyon hizmeti de sunuyor. Bu anlamda sürücülere en kestirme yolu gösteren Google Haritalar, trafiği de analiz ederek kestirme yolları saptıyor ve sürücüleri hedeflerine çok daha kısa sürede varmalarını sağlıyor.

Genel olarak uygulama bu konuda da oldukça başarılı ve pek çok sürücüsü sürüş sırasında diğer harita uygulamalarından ziyade Google Haritalar’ı tercih ediyor. Ancak uygulama, zaman zaman sorunlara da yol açıyor. Colorado’da yüzlerce aracı bataklığa sürükleyen Google, son iki gündür yağan aşırı yağışları hesap edemeyince sürücüler yolda kaldı.

Colorado’da havalimanına varmak isteyen sürücüleri en kestirme yoldan götürmek isteyen Google Haritalar, trafik sıkışıklığını analiz edince ana yoldan farklı bir yolu sürücülere önerdi. Sürücüler ise bu yolu takip ettiklerinde kendilerini bataklıkta buldu. Artan yağışlar neticesinde oluşan bataklık normal koşullarda yol üzerinde bulunmadığından Google bu kısa süreli durumu analiz etmeyi başaramadı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0