in

WhatsApp engellendiğimi nasıl anlarım?

WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım sorusunu kendinize soruyorsanız doğru adrestesiniz. Bunu anlamanın basit birkaç yolu var. Öncelikle karşı tarafa yolladığınız mesajların hemen hiçbiri çift tik olmayacak, hep tek tikte kalacak. Bu şüphe duymanız gereken bir durum. Elbette karşı tarafın interneti olmayabilir, internet bağlantısı geçici olarak kapalı olabilir. Bu durumları da düşünmek gerekiyor. Ancak bunun süresi de elbette sınırlı ve günlerce mesajınız tek tikte kalırsa engellendiğinizi düşünebilirsiniz. Eğer karşı taraf sizi engelledikten bir süre sonra engelinizi kaldırırsa, engellendiğiniz sırada yolladığınız mesajlar tek tikte kalmaya devam eder. Bu durum da sizin bir süre de olsa WhatsApp’tan engelli olduğunuzu net bir şekilde ortaya koyar. WhatsApp’ta engellenip engellenmediğinizi anlamanın bir diğer yolu da profil fotoğrafıdır. Karşınızdaki kullanıcı sizi engellediğinde fotoğrafı kaybolur; fotoğrafı varken hiçbir şekilde engellendiğinizi düşünmeyin; zira engellemenin ilk alameti zaten fotoğrafın ortadan kaybolmasıdır. Ancak fotoğrafın yok olması, yüzde 100 engellendiğiniz anlamına da gelmez. Karşınızdaki fotoğrafını kaldırmış olabilir veya fotoğrafın gizlilik ayarını değiştirmiş olabilir. Aynı zamanda telefon rehberinden sizi silmesi durumunda fotoğraf ayarları sadece rehberdeki arkadaşlara açık konumdaysa da fotoğraf görünmez, ama mesajlarınız karşı tarafa ulaşabilir. Bu noktada aslında hem fotoğrafın kaybolması hem de mesajlarınızın tek tikte kalması size fikir verebilir. İkisi bir arada oluyorsa engellendiğinizden şüphe duyabilirsiniz. Ama net bir şekilde anlamak için ya o kişinin rehberinde olan bir arkadaşınızın WhatsApp’ından kontrol edin, ya da birkaç gün bekleyin. Zaten durum değişmezse, engellendiğiniz kesindir.

WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım sorusunu kendinize soruyorsanız doğru adrestesiniz. Bunu anlamanın basit birkaç yolu var. Öncelikle karşı tarafa yolladığınız mesajların hemen hiçbiri çift tik olmayacak, hep tek tikte kalacak. Bu şüphe duymanız gereken bir durum. Elbette karşı tarafın interneti olmayabilir, internet bağlantısı geçici olarak kapalı olabilir. Bu durumları da düşünmek gerekiyor. Ancak bunun süresi de elbette sınırlı ve günlerce mesajınız tek tikte kalırsa engellendiğinizi düşünebilirsiniz. Eğer karşı taraf sizi engelledikten bir süre sonra engelinizi kaldırırsa, engellendiğiniz sırada yolladığınız mesajlar tek tikte kalmaya devam eder. Bu durum da sizin bir süre de olsa WhatsApp’tan engelli olduğunuzu net bir şekilde ortaya koyar.

WhatsApp’ta engellenip engellenmediğinizi anlamanın bir diğer yolu da profil fotoğrafıdır. Karşınızdaki kullanıcı sizi engellediğinde fotoğrafı kaybolur; fotoğrafı varken hiçbir şekilde engellendiğinizi düşünmeyin; zira engellemenin ilk alameti zaten fotoğrafın ortadan kaybolmasıdır. Ancak fotoğrafın yok olması, yüzde 100 engellendiğiniz anlamına da gelmez. Karşınızdaki fotoğrafını kaldırmış olabilir veya fotoğrafın gizlilik ayarını değiştirmiş olabilir. Aynı zamanda telefon rehberinden sizi silmesi durumunda fotoğraf ayarları sadece rehberdeki arkadaşlara açık konumdaysa da fotoğraf görünmez, ama mesajlarınız karşı tarafa ulaşabilir.

Bu noktada aslında hem fotoğrafın kaybolması hem de mesajlarınızın tek tikte kalması size fikir verebilir. İkisi bir arada oluyorsa engellendiğinizden şüphe duyabilirsiniz. Ama net bir şekilde anlamak için ya o kişinin rehberinde olan bir arkadaşınızın WhatsApp’ından kontrol edin, ya da birkaç gün bekleyin. Zaten durum değişmezse, engellendiğiniz kesindir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0