in

WhatsApp mavi tik kapatma

WhatsApp, mavi tik özelliği ile birlikte kullanıcılarıyla mesajların ‘kesinlikle’ okunduğu bilgisini paylaşıyor. WhatsApp’ta çift gri tik olduğunda mesajın karşı tarafa ulaştığı anlamına geliyor; ancak mesajın okunup okunmadığını net bir şekilde anlayamıyorsunuz. Tek tik olduğunda ise mesajın karşı tarafa hiç ulaşmadığını düşünebilirsiniz. Mavi tik ise, net bir ifadeyle mesajınızın okunduğunu ortaya koyuyor. WhatsApp’ta mavi tik özelliğini herkes kullanmak istemeyebilir elbette. Bu nedenle WhatsApp, kullanıcılarına bunu dayatmak yerine opsiyon sunmuş durumda. Yani dilerseniz mavi tik kapatma işlemini yaparak bu özelliği hiç kullanmayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise şöyle: WhatsApp mavi tik kapatma iOS WhatsApp’ı açın; ardından sağ alt kısımdan Ayarlar’a girin. Sonrasında Hesap > Gizlilik > Okundu Bilgisi seçeneğini kapalı konuma getirin. Hepsi bu. Tekrar mavi tik özelliğini açmak istediğinizde yine aynı yolu izlemeniz ve tuşu aktif hale getirmeniz gerekiyor. WhatsApp mavi tik kapatma Android WhatsApp’a girdikten sonra sağ üst kısımdaki dikey üç nokta simgesine dokunun. Sonrasında Ayarlar’a girin. Buradan da Hesaplar kısmına dokunun. Gizlilik > Okundu Bilgisi kısmına geldikten sonra bu ayarı pasif konuma getirin. Tekrar mavi tik özelliğini açmak istediğinizde yine bu ayarı değiştirmeniz gerekecek. Ancak şunu da unutmamalısınız: Mavi tik özelliğini kapattığınızda artık size yollanan mesajlara baksanız da karşı taraf mesajlarını sizin okuyup okumadığını net bir şekilde anlayamayacak; çünkü mavi tik görünmeyecek; bunun yerine gri çift tık görünecek. Ancak siz de karşı tarafa mesaj yolladığınızda artık hiçbir şekilde mavi tik görmeyeceksiniz; karşı taraf mesajı okusa da okumasa da çift gri tikten ötesini görme şansınız olmayacak.

WhatsApp, mavi tik özelliği ile birlikte kullanıcılarıyla mesajların ‘kesinlikle’ okunduğu bilgisini paylaşıyor. WhatsApp’ta çift gri tik olduğunda mesajın karşı tarafa ulaştığı anlamına geliyor; ancak mesajın okunup okunmadığını net bir şekilde anlayamıyorsunuz. Tek tik olduğunda ise mesajın karşı tarafa hiç ulaşmadığını düşünebilirsiniz. Mavi tik ise, net bir ifadeyle mesajınızın okunduğunu ortaya koyuyor.

WhatsApp’ta mavi tik özelliğini herkes kullanmak istemeyebilir elbette. Bu nedenle WhatsApp, kullanıcılarına bunu dayatmak yerine opsiyon sunmuş durumda. Yani dilerseniz mavi tik kapatma işlemini yaparak bu özelliği hiç kullanmayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise şöyle:

WhatsApp mavi tik kapatma iOS

WhatsApp’ı açın; ardından sağ alt kısımdan Ayarlar’a girin. Sonrasında Hesap > Gizlilik > Okundu Bilgisi seçeneğini kapalı konuma getirin. Hepsi bu. Tekrar mavi tik özelliğini açmak istediğinizde yine aynı yolu izlemeniz ve tuşu aktif hale getirmeniz gerekiyor.

WhatsApp mavi tik kapatma Android

WhatsApp’a girdikten sonra sağ üst kısımdaki dikey üç nokta simgesine dokunun. Sonrasında Ayarlar’a girin. Buradan da Hesaplar kısmına dokunun. Gizlilik > Okundu Bilgisi kısmına geldikten sonra bu ayarı pasif konuma getirin. Tekrar mavi tik özelliğini açmak istediğinizde yine bu ayarı değiştirmeniz gerekecek.

Ancak şunu da unutmamalısınız: Mavi tik özelliğini kapattığınızda artık size yollanan mesajlara baksanız da karşı taraf mesajlarını sizin okuyup okumadığını net bir şekilde anlayamayacak; çünkü mavi tik görünmeyecek; bunun yerine gri çift tık görünecek. Ancak siz de karşı tarafa mesaj yolladığınızda artık hiçbir şekilde mavi tik görmeyeceksiniz; karşı taraf mesajı okusa da okumasa da çift gri tikten ötesini görme şansınız olmayacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0