in

WhatsApp’ta herkesten silinen mesaj nasıl görülür?

WhatsApp’ın sunduğu özellik sayesinde gönderdiğiniz mesajı kimsenin göremeyeceği şekilde silmek mümkün. Ancak çeşitli yöntemlerle beraber bu özelliğin üstesinden gelebiliyorsunuz. Size gönderilen mesaj silindiğinde “Bu mesaj silindi” şeklinde gözüküyor. Mesajı görmenin en basit yolu ise WhatsApp’ı kaldırıp tekrar yüklemek. Öyle ki mesaj konuşma geçmişinden silinse dahi telefon hafızasında depolanmaya devam eder. WhatsApp konuşmalarınızı düzenli olarak yedeklediği için uygulamayı kaldırıp yüklediğinizde silinmiş mesajları görebileceksiniz. Silinen mesajı görebilmenin bir diğer yolu ise üçüncü parti uygulamaları indirmek. WhatsRemoved, Restory, WhatsDelete gibi uygulamaları indirerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz, ancak bu tarz uygulamaların güvenliğinizi tehdit ettiğini de belirtelim. Ayrıca WhatsApp yeni bir güncellemeyle üçüncü parti uygulamalara karşı önlemini alacaktır.

WhatsApp’ın sunduğu özellik sayesinde gönderdiğiniz mesajı kimsenin göremeyeceği şekilde silmek mümkün. Ancak çeşitli yöntemlerle beraber bu özelliğin üstesinden gelebiliyorsunuz. Size gönderilen mesaj silindiğinde “Bu mesaj silindi” şeklinde gözüküyor. Mesajı görmenin en basit yolu ise WhatsApp’ı kaldırıp tekrar yüklemek.

Öyle ki mesaj konuşma geçmişinden silinse dahi telefon hafızasında depolanmaya devam eder. WhatsApp konuşmalarınızı düzenli olarak yedeklediği için uygulamayı kaldırıp yüklediğinizde silinmiş mesajları görebileceksiniz.

Silinen mesajı görebilmenin bir diğer yolu ise üçüncü parti uygulamaları indirmek. WhatsRemoved, Restory, WhatsDelete gibi uygulamaları indirerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz, ancak bu tarz uygulamaların güvenliğinizi tehdit ettiğini de belirtelim. Ayrıca WhatsApp yeni bir güncellemeyle üçüncü parti uygulamalara karşı önlemini alacaktır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0