in

WhatsApp’ta silinen mesajlar nasıl geri getirilir?

WhasApp’ta sildiğiniz mesajları geri getirmek özellikle Android kullanıcıları için oldukça kolay. Düzenli olarak sohbetlerinizi yedekleyen WhatsApp bu işlemi kendi kendine yapıyor. Sildiğiniz konuşmaları geri getirmek isterseniz tek yapmanız gereken uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemek. Uygulamayı geri yüklediğinizde WhatsApp, yedeklemeyi yapıp yapmayacağınızı soracak. Karşınıza çıkan “Geri yükle” kısmına tıkladığınızda silinen mesajları geri getirebilirsiniz. Aslına bakarsanız iOS cihazlarda yukarıda belirtiğimiz adımları gerçekleştirirseniz sildiğiniz mesajlar geri gelecektir. Ancak WhatsApp’ın iOS sürümünde otomatik yedekleme yapılmadığı için bunu sizin ayarlamanız gerekiyor. WhatsApp’a giriş yaptıktan sonra “Ayarlar” kısmına gidin. Ardından “Sohbetler” kısmına tıkladığınızda karşınıza çıkan “Sohbet yedeği” seçeneğine dokunun. Daha sonra “Otomatik yedekleme” yazısına tıklayın. Bu kısımdan günlük, haftalık ve aylık olmak üzere yedeklemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu adımları uyguladıktan sonra aynı Android cihazlarda olduğu gibi uygulamayı kaldırın ve geri yükleyin. Ardından eski konuşmalarınız geri gelecektir.

WhasApp’ta sildiğiniz mesajları geri getirmek özellikle Android kullanıcıları için oldukça kolay. Düzenli olarak sohbetlerinizi yedekleyen WhatsApp bu işlemi kendi kendine yapıyor. Sildiğiniz konuşmaları geri getirmek
isterseniz tek yapmanız gereken uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemek.

Uygulamayı geri yüklediğinizde WhatsApp, yedeklemeyi yapıp yapmayacağınızı soracak. Karşınıza çıkan “Geri yükle” kısmına tıkladığınızda silinen mesajları geri getirebilirsiniz.

Aslına bakarsanız iOS cihazlarda yukarıda belirtiğimiz adımları gerçekleştirirseniz sildiğiniz mesajlar geri gelecektir. Ancak WhatsApp’ın iOS sürümünde otomatik yedekleme yapılmadığı için bunu sizin ayarlamanız gerekiyor.

WhatsApp’a giriş yaptıktan sonra “Ayarlar” kısmına gidin. Ardından “Sohbetler” kısmına tıkladığınızda karşınıza çıkan “Sohbet yedeği” seçeneğine dokunun. Daha sonra “Otomatik yedekleme” yazısına tıklayın. Bu kısımdan günlük, haftalık ve aylık olmak üzere yedeklemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu adımları uyguladıktan sonra aynı Android cihazlarda olduğu gibi uygulamayı kaldırın ve geri yükleyin. Ardından eski konuşmalarınız geri gelecektir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0