in

ASTRO Moonbin evinde ölü bulundu | İntihar şüphesi

K-pop grubu ASTRO’dan Moonbin hayata veda etti. 25 yaşındaki Moonbin, menajeri tarafından Güney Kore’nin başkenti Seul’deki evinde ölü bulundu. Polis, intihar şüphesini araştırıyor

K-pop grubu ASTRO’dan Moonbin 25 yaşında hayatını kaybetti. Yonhap News’e göre Moonbin, 19 Nisan Çarşamba akşamı geç saatlerde Seul Gangnam-gu’daki evinde bir menajeri tarafından ölü bulundu. Polis halen ölüm nedenini araştırıyor.

Fantagio Music, Moonbin’in ölüm haberini ASTRO’nun resmi sosyal kanallarında 19 Nisan’da (Kore topraklarında 20 Nisan) yaptığı bir açıklamayla doğruladı ve hayranlarından ailenin mahremiyetine saygı göstermelerini isteyerek hem aile üyelerinin, hem ASTRO üyelerinin hem de personelin derin üzüntü içinde olduğunu paylaştı. Şirket ayrıca Moonbin’in cenazesinin ailesinin isteği üzerine özel olacağını da doğruladı.

Tek isimle bilinen Moonbin, 2016 yılından bu yana K-pop grubu ASTRO’nun aktif bir üyesiydi. Ocak 2023’te Rocky hariç ASTRO’nun diğer tüm üyeleriyle birlikte Fantagio Music ile sözleşmesini resmen yeniden imzaladı. Moonbin son yıllarda, kendisi ve diğer üye Yoon Sanha’dan oluşan grubun ilk resmi alt birimi Moonbin & Sanha’nın bir parçası olarak da ün kazanmıştı.

İkili, 2020 yılında ilk EP’leri In-Out’u yayınladı. En son geri dönüşlerini Ocak 2023’te üçüncü EP’leri Incense ile yaptılar. DIFFUSION turu adı verilen ilk turnelerine 18 ve 19 Mart’ta Seul’de başladılar ve Nisan ve Mayıs aylarında Macau, Taipei, Jakarta, Tokyo ve Osaka’yı ziyaret etmeleri planlandı.

Moonbin’in ölümünün duyurulduğu gün, Moonbin & Sanha’nın ITZY, NMIXX ve Dreamcatcher gibi isimlerle birlikte yaklaşan 29. Dream Concert’in kadrosunda yer aldığı açıklandı. Konserin 27 Mayıs’ta Busan’daki Asiad Ana Stadyumu’nda gerçekleştirilmesi planlanıyor. Organizatörler şu ana kadar herhangi bir değişiklik açıklamadı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0