in

Ayperi kimdir? Şarkıcı Ayperi gerçek mi ve Ayperi diye biri var mı? 

Son günlerde Çağan Irmak’ın büyük ses getiren Unutursam Fısılda filmi Ayperi kimdir, şarkıcı Ayperi gerçek mi ve Ayperi diye biri var mı sorularıyla araştırılıyor. 2014 yılında vizyona giren ve büyük beğeni toplayan Ayperi kimdir, şarkıcı Ayperi gerçek mi ve Ayperi diye biri var mı sorularıyla yeniden gündemde. Peki, Ayperi kimdir, şarkıcı Ayperi gerçek mi ve Ayperi diye biri var mı? İşte, Ayperi kimdir, şarkıcı Ayperi gerçek mi ve Ayperi diye biri var mı sorularının detaylı yanıtları… 

Unutursam Fısılda filminin başrolü Ayperi kimdir, şarkıcı Ayperi gerçek mi ve Ayperi diye biri var mı sorularıyla gündemdeki yerini aldı. Farah Zeynep Abdullah’ın canlandırdığı Ayperi kimdir, şarkıcı Ayperi gerçek mi ve Ayperi diye biri var mı sorularıyla araştırılmaya devam ediyor. Peki, Ayperi kimdir, şarkıcı Ayperi gerçek mi ve Ayperi diye biri var mı? İşte, Ayperi kimdir, şarkıcı Ayperi gerçek mi ve Ayperi diye biri var mı sorusunun detaylı cevapları… 

Ayperi kimdir? Şarkıcı Ayperi gerçek mi ve Ayperi diye biri var mı? 

Çağan Irmak’ın yeni filmi ‘Unutursam Fısılda’ 70’lerden bir anlatım. 2014 yılında gösterime giren filmle dönemin şöhret yolculuğunun ana duraklarından Unkapanı Plakçılar Çarşısı’na gidip; dönemin dükkânlarını 70’lerin müzik ruhuyla gezinebilirsiniz. 

Hayatın bütün yükünü omuzlarında taşıdığını düşünmek ya da hayallerin için her şeyi göze almak… 70’lerden gelen hikâyede ‘Ayperi’ Birgi kasabasında liseli bir genç kadın. Onu, hayallerinin peşinden koşması için cesaretlendiren Tarık’la tanışması aslında pek de tesadüf değil… Ayperi tutkuları için savaşan, kural tanımayan bir kadın. Tarık ise ona ve müziğe aşık bir genç. Tarık, Ayperi’yi hayallerinin tam kalbine, İstanbul’a giden yolda yalnız bırakmıyor. 

Ayperi için İstanbul artık büyülü sahneler, büyük duvar posterleri, büyük orkestralar, alkışlayan kalabalıklar, gazeteler, dergiler demek. Ayperi’nin hayalleri Tarık’ın besteleri ve Erhan’ın desteğiyle zirveye giden bir yolculuğa dönüşür. Ancak Ayperi hayallerinden gün geçtikçe uzaklaşır ve günün birinde kendini bir bavulla ayrıldığı kasabasına dönerken bulur. Ayperi’nin bu dönüşü, ablası Hanife ile hayatla olan hesaplaşmasını hiçbir şeyi unutmadan yapmasının bir başlangıcıdır. 

Çekimleri İzmir’in Ödemiş’ine bağlı Birgi kasabası ve İstanbul’da gerçekleştirilen filmde rol alan Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür, Kerem Bürsin, Hümeyra ve Işıl Yücesoy öne çıkan isimler. Dizilerde gösterdiği performansla adından söz ettiren Farah Zeynep Abdullah ‘Ayperi’ karakteriyle ‘Hümeyra’nın gençlik yıllarını oynuyor. Dizi oyunculuğuyla çok konuşulan Farah Zeynep Abdullah filmde gösterdiği performansla da adından söz ettireceğe benziyor. İlk kez ‘Unutursam Fısılda’ için müzisyen Kenan Doğulu tarafından hazırlanan 10 şarkının altısını kendi sesiyle Farah Zeynep Abdullah seslendiriyor. Çağan Irmak’ın bugüne kadar en yüksek prodüksiyonlu işi olma özelliğini taşıyan filmde Hümeyra’nın sesinden de bir şarkı dinlemek mümkün. 

Comments

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0