in

Bager ne demek? 

Anne adayları ve yeni anne olan pek çok kişi evladına isim arama telaşında. Çok kullanılmayan ve anlamlı isimler tercih etmek isteyen kişiler arama motorlarında detaylı bir araştırma yapmaya başladı. Türkiye’de ve dünyada çok az sayıda kullanılan erkek isimlerinden biri olan Bager ne demek sorusu da merak ediliyor. Peki, Bager ne demek? Sizler için hazırladığımız haberimizde Bager ne demek sorusunu yanıtladık. İşte tüm detaylar… 

Erkek bebek bekleyen çiftler veya yakınları isim arayışına devam ediyor. Az kullanılan fakat anlamlı bir isim arayan pek çok kişi arama motorlarında Bager ne demek sorusunu araştırmaya başladı. Kökeninin Farsça ve Kürtçeye dayandığı bilinen Bager, aslında kullanım sayısı bakımından da oldukça nadir bir isim. Peki, Bager ne demek? İşte, Bager ne demek sorusunun yanıtı ve Bager ismini taşıyan kişilerin genel özellikleri… 

Bager ne demek? 

Bager isminin kökeni Farsça ve Kürtçe olarak biliniyor. Erkek ismi olan Bager aynı zamanda ülkemizde oldukça az kullanılmakta. Bager isminin rengi ise Mavi. Bager ismi Kuran’ı Kerim’de geçmemektedir. Kar fırtınası ve kasırga anlamı taşıyan bu isimde yer alan her harf farklı bir karakteri temsil ediyor. Buna göre; B harfi: Ön sezileri kuvvetli, A harfi: Atılgan-enerjik, G harfi: İnatçı, gergin, E harfi: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden ve son olarak R harfi ise Sert yapıya sahip olduğunu ifade etmektedir. 

Bager İsminin özellikleri 

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir. 

Liderlik vasfı vardır. Doğal bir liderdir. Kendine has görüş ve düşüncelere sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar. Her konuda oldukça aktiftir. Entelektüel bir kişiliğe sahiptir. Yeni bilgiler öğrenmek hoşuna gider. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır. 

Aşkı yaşayan nadir insanlardır. Aşk için yaşar ve aşk için ölürler adeta. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler ve özgürlükleri için belirledikleri çizginin aşılmasını şiddetle reddederler. Hayatı ve yaşamayı çok severler. Dışarıda yalnız zaman geçirmektense arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi tercih ederler. Toplu eğlencelere bayılırlar. Olaylara çok değişik pencerelerden bakarlar ve olayların değişik yönlerini görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektiflikten ayrılmazlar. İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0