in

Ece Merve Dizdar kardeş mi? 

 TRT1 ekranlarının sevilen dizilerinden biri olan Masumlar Apartmanı’yla herkesin kalbine taht kuran Merve Dizdar özel hayatıyla merak ediliyor. Bu sebeple kendisi gibi oyuncu olan Ece Merve Dizdar kardeş mi sorusunun hedefinde. İkilinin soyadlarının aynı olmasının yanı sıra benzerlikleri de bu iddiaların merakını arttırdı. Peki, Ece Merve Dizdar kardeş mi? İşte, Ece Merve Dizdar kardeş mi sorusunun detaylı yanıtı… 

Son günlerde pek çok kişi Ece Merve Dizdar kardeş mi sorusunu araştırmaya başladı. Sosyal medyada sıkça konuşulan bu konu magazin dünyasının da gündeminde. Ece Dizdar ve Merve Dizdar’ın fiziksel benzerlikleriyle beraber soyadlarının aynı olması da merakları arttırdı. Peki, Ece Merve Dizdar kardeş mi? İşte, Ece Merve Dizdar kardeş mi sorusunun detaylı cevabı… 

Ece Merve Dizdar kardeş mi? 

Ece Dizdar, 23 Kasım 1981 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babasının görevinin Denizaltı Subayı olması nedeniyle çocukluğu Türkiye’nin birçok şehrinde ve Pakistan, Belçika, İngiltere gibi ülkelerde geçmiştir. Çok gezgin yaşamı nedeni ile genellikle Amerika’nın DoDDS sistemi ile açılan Amerikan okullarında okudu. Ortaokul yıllarında Belçika’da müzikal oyunculuğu, ses ve dans üzerine eğitim aldı, 2 yıl boyunca çocuk konservatuarı kapsamında sahneye çıktı. Ece Dizdar, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdikten sonra Londra’ya taşındı ve ARTSED oyunculuk akademisinde burslu olarak oyunculuk eğitimini tamamladı. Ardından profesyonel oyunculuk kariyerine adım attı. 

Babasının görev nedeni ile bulundukları Gölcük Deniz Üst Komutanlı’ğında Gölcük donanmanın içindeki orduevi binasında iken 1999 depreminde ailesini yitirmiştir. Ece Dizdar Tiyatro DOT için yazar Mark Ravenhill’in kitabı Shopping and Fucking ve David Eldridge’nin uyarladığı Festen gibi oyunların çevirilerini yapmıştır. Profesyonel reklam ve tanıtım dublajcısıdır. Ece Dizdar hala İngiltere’de ve Türkiye’de tiyatro, televizyon ve sinema alanlarında oyunculuk yapmaktadır. Ece Dizdar, 2002 yılında yapımcılığını Birol Güven’in yaptığı ve başrollerinde Ayşegül Atik, Ali Erkazan, Arzu Balkan, Ali Sunal, Hatice Aslan, Levent Ülgen, Selahattin Taşdöğen, Büşra Pekin gibi oyuncuların oynadığı “En Son Babalar Duyar” adlı dizide dizi oyunculuğuna başladı. Oyunculuğun yanı sıra seslendirme sanatçısıda olan Ece Dizdar uzun yıllar Alo Garanti’nin ve DoveSamsung, Migros, Mercedes gibi birçok markanın sesi olmuştur. Başrolünü üstlendiği “Çekmeceler” filmiyle 2016 yılında 21. Sadri Alışık Sinema Ödülleri’nde “Yılın en başarılı kadın oyuncusu” ödülüne layık görüldü. Ece Dizdar ve Merve Dizdar kardeş değiller. 

Merve Dizdar kimdir? 

Merve Dizdar, 25 Haziran 1986 tarihinde İzmir’de doğdu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk Bölümü’nden mezun olan Merve Dizdar, Kadir Has Üniversitesi’nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans yapmıştır. Tiyatro kariyerine Semaver Kumpanya ile başlayıp. Craft Tiyatro’da devam etmektedir. İlk sinema deneyimi “Bir ses böler geceyi” filminde, Cem Davran ile yapan Dizdar, Kavak Yelleri, Geniş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar, Çılgın Dershane Üniversite’de gibi başlıca dizilerin yanı sıra, son olarak Beş Kardeş dizisiyle seyircileriyle buluşmaktadır. Ayrıca TRT ÇOCUK kanalında Arkadaşım Bıdı ve 23 Nisan şenliğe doğru adlı çocuk programlarının sunuculuğunu üstlenmiştir. 

Comments

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0