in

F Q klavye ayarları nereden değiştirilir? F Q klavye değiştirme kısayolu… 

F Q klavye ayarları nereden değiştirilir sorusu birçok kişinin merak ettiği konu başlıkları arasında. Dünyada yaygın olarak Q klavye kullanılıyor olsa da ülkemizde F klavye kullanımı da oldukça fazla. Peki, F Q klavye ayarları nereden değiştirilir? İşte, F Q klavye ayarları nereden değiştirilir sorusunun detaylı yanıtı ve F Q klavye değiştirme kısayolu… 

Son günlerde birçok kişi F Q klavye ayarları nereden değiştirilir sorusuna yanıt aramaya başladı. Arama motorlarında çok fazla aratılan F Q klavye ayarları nereden değiştirilir sorusu sosyal medyanın da gündeminde. Peki, F Q klavye ayarları nereden değiştirilir? İşte F Q klavye ayarları nereden değiştirilir sorusunun cevabı ve F Q klavye değiştirme kısayolu… 

F Q klavye ayarları nereden değiştirilir? 

Türkiye’ de büyük bir kesim Q klavye kullanmakta, ancak F klavye kullananların sayısı da bir hayli fazla. Bu nedenle klavyeler arası bazı zamanlar dönüşümler gerekebilmektedir. Microsoft’ un işletim sistemlerinde ( Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 ) klavyenizi kısa yoldan F klavyeden Q klavyeye ya da Q klavyeden F klavyeye rahatlıkla geçirebilirsiniz. 

Eğer siz de bilgisayarınızda birden fazla klavye seçenekleri kullanıyorsanız; “F klavye – Q klavye” ya da “İngilizce – Türkçe” gibi. Her defasında ilgili panele girip değiştirmeyle uğraşmak yerine Windows’ ta bulunan bir kısayol ile bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan tuş kombinasyonlarını kullanabilirsiniz. 

F Q klavye değiştirme kısayolu 

CTRL + SHIFT: Tuşlarına basıldığında aynı dil için farklı düzenlere geçiş sağlayabilirsiniz. Türkçe F – Türkçe Q gibi 

ALT + SHIFT: Tuşlarına basıldığında farklı diller arasında geçiş sağlayabilirsiniz İngilizce -Türkçe gibi 

Tabi bu geçişleri sağlayabilmeniz için Bölge ve dil ayarlarında klavyeniz için istediğiniz seçenekleri aktif etmiş olmanız gerekmekte. Bu işlem için Windows 10 sistemlerde; Öncelikli olarak Başlat tıklayarak, Ayarlar seçeneğine giriş yapın. Ardından açılan pencereden Zaman ve Dil seçeneğine tıklayın, ilgili kısımda Bölge ve dil seçeneğine tıklayın. Klavye ayarlarına giriş yapabilmek için Türkçe seçeneğinde bulunan Seçenekler’e tıklayın. Dil seçeneklerinde Türkçe F ya da Türkçe Q klavyelerinden herhangi birini ekleyebilirsiniz. Bu işlem sayesinde F ve Q klavyeleri arasında rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0