in

Nihal Yalçın kimdir? İzleyicilerden büyük tepki

Nihal Yalçın ile Tamer Karadağlı arasındaki polemik, izleyiciler arasında şaşkınlık yarattı. 58. Antalya Portakal Film Festivali Ödül Töreni’nde sahneye çıkan ve Tamer Karadağlı’nın elinden ödülü alan Nihal Yalçın’ın sözünü çok uzatması sonrası Tamer Karadağlı ile girdiği polemik izleyicileri de şaşırttı. Peki Nihal Yalçın kimdir? İşte yaşananlar…

Nihal Yalçın, dizi ve filmlerde boy gösteren oyunculardan biri ve son olarak Tamer Karadağlı ile olan polemiği nedeniyle gündemin tam ortasına oturmuş durumda. Nihal Yalçın, ödülü almak için sahneye çıkarken Tamer Karadağlı ile sahnede tartışırken, izleyiciler ilk etapta olan bitene anlam veremedi. Peki Nihal Yalçın kimdir? Tamer Karadağlı ile Nihal Yalçın arasında neler oldu?

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi olan Nihal Yalçın, sahneye ödülünü almak için çıktı. Ancak konuşmasını uzun tutunca Tamer Karadağlı’nın sözlü müdahalesiyle karşılaştı. Tamer Karadağlı’nın kendisini uyarması, tavırları ve Yalçın konuşurken sık sık saatine bakarak sıkıldığını belli etmesi, Nihal Yalçın’ın da tepkisine neden oldu ve Tamer Karadağlı’ya “Kim verdi ödülü? Sus mu dediniz? Artık sus mu diyorsunuz?” sözlerini sarf etti.

Olay sonrası sosyal medyada da bu tartışma trend konulara girerken, Nihal Yalçın konu ile ilgili yeni bir tweet attı ve “Lütfen Tamer’ in önüme geçmesine izin vermeyin! Bu gece benim gecem!” sözlerini kaydetti.

NİHAL YALÇIN KİMDİR?

29 Mart 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Nihal Yalçın, Alevi ve Zaza asıllı bir aileden geliyor. 40 yaşındaki Nihal Yalçın’ın üç kız, bir erkek kardeşi bulunuyor. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünü başarıyla bitiren Nihal Yalçın, Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünde yüksek lisans yaparak oyunculuk sektörüne adım attı.

2005’te Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? adlı filmde “Zeyno Bacı” karakterine hayat vererek dikkatleri üzerine çeken Nihal Yalçın; Avrupa Yakası gibi popüler dizilerde de boy gösterdi. Nihal Yalçın, Okan Bayülgen’in Disko Kralı programında “Life Sux” isimli bölümde de öne çıkan isimlerden biriydi.

NİHAL YALÇIN VE TAMER KARADAĞLI TARTIŞMASINA TEPKİLER BÜYÜYOR

Nihal Yalçın’ın sahnede yaşadığı anlar sosyal medyanın da gündemine oturdu. Nihal Yalçın’ı destekleyenler olduğu kadar, Tamer Karadağlı’yı haklı bulanlar da tepkilerini dile getirdi. İşte bunlardan bazıları:

Erhan Şahin
@erhansahinn_
Türkiye’de başka bir plaltformda konuşup sesini duyurma ihtimali yoksa bir kadının ve söz konusu olan kendi canıysa,ödül töreninde de konuşur başka yerde de.Nihal Yalçın’ın yapması gereken ödülü uzatan Tamer Karadağlı’yı kulübesine geri yollayıp konuşma bitiminde geri çağırmaktı.

berkant demir
@berkant_demir
Fikrine ödül verilmedi ki bu kadar konuştun
Yine bu kadar fikir beyan etmek istiyorsan git siyasete atıl “Nihal Yalçın”

Türkiye BayrağıYKŞTürkiye Bayrağı
@yks_54
#NihalYalcın denilen ismini ilk defa duyduğum gereksiz mikrofonu görünce kendini bir şey zannetmiş #TamerKaradağlı da al heykelini git çöplüğüne demiş

Selin
@selina_gumuscu
Tamer Karadağlı
Nihal Yalçın #NihalYalçın
Açılay karakterinin diliyle diyorum ki;
‘Siyasi şovuna sağlık tatlım!’

Çağhan
@caghanca
Nihal Yalçın konuşmasıyla şunu bir kez daha gösterdi. O kadar salak saçma insanla yaşıyormuşuz ki. Bir kadının herhangi bir alanda başarılı olmasını,konuşmasını dahi hazmedemeyen ataerkil sistemde yaşıyoruz. Kadın elbette fikirlerini her alanda dile getirecek. Medya önemli.

lavinia
@Silenetomentos
Günaydın sabah sabah Tamer karadagli Nihal Yalçın polemiğiyle gözümüzü açtık.

Kızıl Deniz
@KzlDeniz7
Nihal Yalçın Tamer Karadağlı olayı törene her ne kadar çok eksiklikleri de olsa gölge düşürdü. Nihal Yalçın ödül alırken yaptığı konuşmayı itici bulduğumu söyleyeyim. Güçlü aday yok bu sene demek ki ödülü aldım gibi girişi filan falsoydu. #altınportakalff

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0