in

Bitcoin Halving nedir?

Son zamanlarda kripto piyasası gündemde değil. Bitcoin’de yaşanan düşmeden dolayı birçok insan artık coinlere yatırım yapmıyor. Ancak bir taraftan hala yatırım yapan insanlar bulunuyor. Bundan dolayı son zamanlarda Bitcoin Halvin’in ne odluğu oldukça çok merak ediliyor. Peki Bitcoin Halving nedir?

Bundan 2 3 ay öncesine kadar birçok kişi coin dünyasına girerek yatırım yapıyordu. Ancak daha sonra yaşanan olaylardan sonra Bitcoin ciddi bir şekilde düşüş yaşadı. Bundan dolayı da birçok insan zarar etti ve yatırımlarını geri çekti.

Hal böyle olunca Bitcoin artık gündem olmaktan da çıkmış durumda. Ayı dönemi denilen bir döneme girdiği söylenen Bitcoin’in tekrar ne zaman yükseleceği ise henüz bilinmiyor. Ancak birçok insan bu durumun geçici olduğunu ve yatırım için fırsat olduğunu düşünüyor. Hal böyle olunca bazı insanlar yatırım yapmaya devam ediyor.

Bunun yanı sıra madencilik faaliyetleri de devam ediyor. Son zamanlarda Bitcoin Halving gündem olmuş durumda. Birçok insan ne demek olduğunu oldukça çok merak ediyor. Bitcoin Halving, madencilik ile üretilen kripto para birimlerinin yanı Bitcoin, Litecoin gibi coinlerin üretiminde blok başına düşen bir ödül bulunmaktadır. Bu ödülün yarıya düşürmesine ise Bitcoin Halving denmektedir.

Madencilik genel olarak ekran kartları ile yapılmaktadır. Bundan dolayı birçok ekran kartı günümüzde oldukça pahalıya satılmaktadır. Bunun yanı sıra ekran kartı almak istediğiniz zaman seçenekler oldukça çok kısıtlı olacaktır. Ayrıca madencilik çok fazla ekosistemi de kirletmektedir. Bu yüzden madencilik yapmak birçok insan için yanlıştır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0