in

KİMMER ne zaman işlem görecek?

Son zamanlarda Sermaye Piyasa Kurulu’na birçok şirket halka arz için başvuru yapıyor. Bu şirketlerden biri olan KİM Market’in başvurusu kabul edilmişti. Ancak ne zaman halka arzının gerçekleştirileceği bilinmiyordu. Peki KİM Market ne zaman halka arz edilecek?

Şirketler Sermaye Piyasa Kurulu’na (SPK) başvuru yaparak İstanbul Borsa’sında halka arzlarını gerçekleştirmek istiyorlar. Şirketler halka arz ederek sahip oldukları hisseleri küçük paylara bölerek satışa çıkarıyor. Daha sonra bu satışlardan elde ettikleri parayla kendilerine finansman sağlıyorlar. Aynı zamanda halka arz işlemi sırasında görünürlükleri arttığı için prestij sahibi de oluyorlar. Şirketler için birçok faydası bulunmasından dolayı birçok şirket son zamanlarda halka arz başvurusu yapıyor.

Bu şirketlerden birisi de KİM Market oldu. Geçtiğimiz günlerde başvurusu kabul edilen şirketin şimdi ise ne zaman işlem göreceği merak ediliyor. Ancak KİMMER 16-17 Eylül’de halka arz işlemini gerçekleştirmiş durumda. 1 TL Nominal değerli paylar 3.5 TL üzerinden satışa sunuldu. İşlem kodu ise KIMMR oldu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0