in

Gri evlilik nedir?

Birçok kişi tarafından son zamanlarda gri evliliğin ne olduğu araştırılmaya başlandı. İnsanlar internette gri evliliğin ne demek olduğunu ve nasıl yapıldığını merak ediyor. Peki gri evlilik nedir? Neden gri evlilik yapılır? Gri evlilik ne anlama gelmektedir? Bütün bu soruların cevapları ve ayrıntıları haberimizde.

Gri evlilik, beyaz evlilik gibi kavramlar çok fazla ülkemizde bilinmese de dünyada oldukça yaygın olan evlilik türleri arasında yer alıyor. Birçok insan yaşadığı ülkelerdeki hayatlarından memnun olmadığından dolayı yaşamak istedikleri ülkedeki insanlar ile evlenerek oturma izni, hatta vatandaşlık alıyorlar. Hal böyle olunca bu durum bazı ülkeler için büyük bir problem teşkil ediyor. Hukuku ve devleti dolandırma suçu olarak bakılan bu evliliklerden birisi de gri evlilik.

Gri evlilikte, evlenen iki çiften birisi gerçekten sevdiği için evleniyorken diğer ise sadece vatandaşlık almak için evleniyor. Yani hem devleti hem de karşısındaki kişiyi dolandırıyor. Bu durumdan mustarip olan birçok ülke engellemek için yasaklar getiriyor. Belçika’da bu evlilikler eğer tespit edilirse o kişilere 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası veriliyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0