in

Kahve danışmanlığı nedir, kahve danışmanı ne iş yapar?

Kahve hem kültürümüzde hem de insanların sevdiği içeceklerin en başında geliyor. Birçok kişi sabah kahve içmeden güne başlayamıyor. Bundan dolayı da birçok insan kahve ile ilgili araştırma yapıyor. Son zamanlarda da insanlar kahve danışmanlığının ne olduğunu internette araştırıyor. Peki kahve danışmanlığı nedir? Kahve danışmanı ne iş yapar?

Dünyadaki kültürlere bakıldığında kahve genel olarak büyük bir önem arz ediyor. Aynı şekilde de bizim kültürümüzde de kahvenin önemi oldukça büyük. Kız isteme isimli geleneğimizde kahve olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra “bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı olur” sözü de oldukça çok kullanılan deyimler arasında.

Dünya’da da zaten Starbucks’ın bu kadar popüler olmasından anlayacağınız üzere kahve çok fazla tüketiliyor. Birçok insan hatta kahve bağımlılığından şikayetçi. Sabah kalktıklarında bir bardak kahve içmeden güne başlayamıyorlar. Son zamanlarda insanlar kahve danışmanlığının ne olduğunu merak etmeye başladı. Birçok insan internette kahve danışmanlarının ne iş yaptığını merak ediyor.

Kahve danışmanları aslında Starbucks gibi yerlerde kahve yapanlara denilmektedir. Bir diğer adı da kahve uzmanı olan bu meslekte inşalar kahve çekirdeklerinin kavrulmasını öğreniyor. Bunun yanı sıra bu mesleğe sahip olan insanlar aynı zamanda kahveyi süslemeyi de biliyorlar. Her kahvede bilgi sahibi olan bu meslekten insanlar kahve makinelerine de oldukça hakim olmalıdır. Yani anlayacağınız her gün Starbucks’tan veya başka bir kahveciden aldığımız kahveleri bize yapan insanlara “Kahve Danışmanı” denmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0