in

Fayans boyanır mı?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından fayansların boyanıp boyanmayacağı oldukça çok merak ediliyor. İnsanlar internette fayansların boyanıp boyanmayacağını araştırıyor. Peki fayanslar boyanır mı?

Evlerin özellikle mutfak ve banyolarında fayanslar kullanılmaktadır. Bunun en temel nedeni burada su ile olan işlerin oldukça fazla olmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Fayans kullanılarak suyun duvara gitmesi engellenir. Bu sayede de duvar zaman içerisinde sudan dolayı zarar görmez.

Fayanslar genel olarak beyaz renkte olmaktadır. Ancak renkli ve desenli fayanslarda bulunuyor. Fayansların son zamanlarda boyanıp boyanmaması ise gündem olmuş durumda. Birçok insan internette fayansların boyanıp boyanmayacağını araştırıyor. Sorunun cevabına gelecek olursak fayanslar boyanır ancak normal boya ile boyanmaz. Aynı zamanda normal boya fırçası ile de boyanmaz. Fayans için özel fırça ve boya almanız gerekmektedir.

Bu boyalar ile fayanslarınızı boyayabilirsiniz. Ancak çok uzun süre kalıcı olmayacaktır. Çünkü boyalar her ne kadar suya dayanıklı olsa da fayansların bulunduğu ortamlar su ile çok fazla temas ettiği için zaman içerisinde aşınacaktır. Ayrıca fayans boyadıktan sonra parlak yüzey astarı ile üzerinden geçmeniz gerekiyor. Bu yüzden parlak yüzey astarı da almanız lazım.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0