in

S-400 hangi ülkelerde var?

Rusya’nın Soğuk Savaş döneminde geliştirmeye başladığı S-400, füze savunma sisteminin dördüncü neslini temsil ediyor. Dünyanın en gelişmiş hava savunma sistemi kabul edilen S-400’lere hangi ülkelerin sahip olduğu merak konusu. İşte S-400 hava savunma sistemini kullanan ülkeler… S-400 HANGİ ÜLKELERDE VAR? Halihazırda hangi ülkelerin S-400 hava savunma sistemine sahip olduğu gündem de sıkça yer alan konulardan. S-400’ü kullanan halihazırda yalnızca üç ülke olsa da Rusya ile anlaşmaya varıp teslimat bekleyen ülkelerde bulunuyor. Teslimat bekleyen ülkeler Hindistan ve Suudi Arabistan. S-400 hava savunma sistemiyle ilgilenen ülkeler ise şunlar: Katar, Cezayir, Fas, Mısır, Vietnam ve Irak. Rusya yalnızca Çin ve Belarus ile S-400 teslimatını gerçekleştirdi. Yani halihazırda dünyanın en gelişmiş hava savunma sistemini kullanan üç ülke var: Rusya, Çin ve Belarus. Bu iki ülke arasına ilerleyen günlerde Türkiye de eklenecek.

Rusya’nın Soğuk Savaş döneminde geliştirmeye başladığı S-400, füze savunma sisteminin dördüncü neslini temsil ediyor. Dünyanın en gelişmiş hava savunma sistemi kabul edilen S-400’lere hangi ülkelerin sahip olduğu merak konusu. İşte S-400 hava savunma sistemini kullanan ülkeler…

S-400 HANGİ ÜLKELERDE VAR?
Halihazırda hangi ülkelerin S-400 hava savunma sistemine sahip olduğu gündem de sıkça yer alan konulardan. S-400’ü kullanan halihazırda yalnızca üç ülke olsa da Rusya ile anlaşmaya varıp teslimat bekleyen ülkelerde bulunuyor. Teslimat bekleyen ülkeler Hindistan ve Suudi Arabistan.

S-400 hava savunma sistemiyle ilgilenen ülkeler ise şunlar: Katar, Cezayir, Fas, Mısır, Vietnam ve Irak. Rusya yalnızca Çin ve Belarus ile S-400 teslimatını gerçekleştirdi. Yani halihazırda dünyanın en gelişmiş hava savunma sistemini kullanan üç ülke var: Rusya, Çin ve Belarus. Bu iki ülke arasına ilerleyen günlerde Türkiye de eklenecek.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0