in

HarmonyOS 3.0 güncellemesi geliyor: Neler değişecek?

Huawei, kendi geliştirdiği ve ekosistemindeki tüm ürünlerin uyum içinde çalışmasını sağlayan özel işletim sistemi HarmonyOS’in yeni sürümü için çalışmalarını sürdürüyor. HarmonyOS 3.0 adıyla gelmesi beklenen dev güncelleme, önemli yenilikleri de beraberinde getirecek.

Son olarak HarmonyOS 2.0 güncellemesini yayınlayarak dikkatleri üzerinde toplayan ve yeni güncelleme üzerinde çalışmalarını sürdüren Çin merkezli teknoloji devi Huawei, Google engelini aşmak adına kendi yazılımlarına ağırlık veriyor ve HarmonyOS de ABD sansürü neticesinde ortaya çıkan kapsamlı bir yazılım.

Huawei, HarmonyOS 3.0 ile bu yazılımın yeni yüzünü kullanıcılarına sunmaya hazırlanırken, şirketin bu güncelleme özelinde henüz bir açıklaması olmadı. Ancak 24 Ekim tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan Huawei Developer Conference Together 2021 etkinliğinde yeni sürümün ayrıntılarının duyurulması bekleniyor. Şirketin HarmonyOS ile birlikte Huawei Mobile Services yani HMS özelinde de önemli duyuruları olacak.

HarmoyOS, yayınlandığı günden bu yana 120 milyonu aşkın cihaza yüklendi. Özellikle de HarmonyOS 2.0 ile birlikte cihaz çeşitliliği de artınca yazılımın yüklü bulunduğu cihazların sayısı katlanarak arttı. Şirketin son hedefi ise telefonları…

HarmonyOS’in telefonlara da gelmesiyle birlikte Huawei ekosistemindeki ürünlerin pek çoğu bu yazılım ile tam uyumlu çalışmaya başlayacak ve bu şekilde kullanıcıların Huawei ürünlerini daha yüksek olasılıkla tercih etmesi sağlanacak.

Huawei ekosistemi bir yandan gelişirken, diğer yandan şirket telefonları dışında akıllı saat, bileklik, tartı, televizyon, bilgisayar ve monitör gibi ürünlerle kullanıcı kitlesini genişletmeyi sürdürüyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0