in

Sivilcelerden nasıl kurtuluruz? Yüzdeki sivilce nasıl geçer?

Sivilce sorunu dönem dönem herkeste görülebilen deri hastalığıdır. Yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen sivilce sorunu, cilt altındaki kıl folikülleri ölü cilt ve yağ tarafından tıkandığı zaman oluşmaktadır. Peki sivilcelerden kurtulmak için ne yapmak gerekir? Genellikle yüz bölgesinde kendini gösteren sivilceler sırt, göğüs bölgesi, omuzlar, kolların üst bölgesi ve kalçalarda da görülebilir. Ancak en şikayet edilen akneler yüzde bölgesini çıkanlardır. Yoğun olarak burun, çene ve alın çevrelerinde sivilce görülür. Bazı bireylerde basit yöntemlerle sivilceler yok etmek mümkünken bazılarında bu işlem oldukça zaman alır ve zahmetli geçer. Sivilceler sanılanın aksine ergenliğe özgü bir durum olmadığı gibi ergenlik döneminden sonra da kendiliğinden geçmez. Sivilcelerinizden kurtulmak için cildinizi düzenli olarak temizleyin. Bunun için salisilik asit ya da çay ağacı içerikli ve tonik gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Beraberinde gündüz ve gece cildinizi sivilce ve akne giderici krem ile nemlendirin. Eğer sürekli güneşe maruz kalan biriyseniz cildinize güneş kremi uygulayın. Aynı zamanda terlediğiniz durumlarda cildinizi temiz tutmaya özen gösterin. Sivilcelerinizi geçirmek içinse çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Salatalık limon suyu ile birleştiğinde etkili bir sivilce maskesi haline geliyor. Aknenin bulunduğu bölgeye bu maskeyi uygulayın. Çay ağacı yağı etkili yöntemlerdendir. Sivilcenin üzerine doğrudan uyguladığınızda kızarıklığı ve şişkinliği alıp iyileştirir. Bunun yanında sarımsakta doğru tercihlerden olabilir. Sarımsağı sivilce üzerine ovarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Aloe Vera bitkisi sivilcelerinizden kurtulmak istediğinizde kullanabileceğiniz yöntemlerden.

Sivilce sorunu dönem dönem herkeste görülebilen deri hastalığıdır. Yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen sivilce sorunu, cilt altındaki kıl folikülleri ölü cilt ve yağ tarafından tıkandığı zaman oluşmaktadır. Peki sivilcelerden kurtulmak için ne yapmak gerekir?

Genellikle yüz bölgesinde kendini gösteren sivilceler sırt, göğüs bölgesi, omuzlar, kolların üst bölgesi ve kalçalarda da görülebilir. Ancak en şikayet edilen akneler yüzde bölgesini çıkanlardır. Yoğun olarak burun, çene ve alın çevrelerinde sivilce görülür. Bazı bireylerde basit yöntemlerle sivilceler yok etmek mümkünken bazılarında bu işlem oldukça zaman alır ve zahmetli geçer.

Sivilceler sanılanın aksine ergenliğe özgü bir durum olmadığı gibi ergenlik döneminden sonra da kendiliğinden geçmez. Sivilcelerinizden kurtulmak için cildinizi düzenli olarak temizleyin. Bunun için salisilik asit ya da çay ağacı içerikli ve tonik gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Beraberinde gündüz ve gece cildinizi sivilce ve akne giderici krem ile nemlendirin.

Eğer sürekli güneşe maruz kalan biriyseniz cildinize güneş kremi uygulayın. Aynı zamanda terlediğiniz durumlarda cildinizi temiz tutmaya özen gösterin. Sivilcelerinizi geçirmek içinse çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Salatalık limon suyu ile birleştiğinde etkili bir sivilce maskesi haline geliyor. Aknenin bulunduğu bölgeye bu maskeyi uygulayın. Çay ağacı yağı etkili yöntemlerdendir. Sivilcenin üzerine doğrudan uyguladığınızda kızarıklığı ve şişkinliği alıp iyileştirir. Bunun yanında sarımsakta doğru tercihlerden olabilir. Sarımsağı sivilce üzerine ovarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Aloe Vera bitkisi sivilcelerinizden kurtulmak istediğinizde kullanabileceğiniz yöntemlerden.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0