in

Trafik cezası nasıl ve nereden ödenir?

Trafik cezalarınızı birçok farklı yöntemle rahatlıkla ödeyebilirsiniz. İnternet üzerinden trafik cezanızı öğrendikten sonra ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Trafik borçlarınızı Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) internet sitesi, www.trafik.gov.tr adresi veya e-devlet yoluyla öğrenebilirsiniz. Trafik cezanızı sorguladıktan sonra sıra ödeme işlemine gelir. Trafik cezası borçlarınızı vergi daireleri, banka şubeleri, Yalnızca nakit şekilde PTT üzerinden ve gelir İdaresinin anlaşmalı olduğu bankaların kredi kartları ile T.C kimlik numarası bilginizi vererek ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda bankaların online şubeleri veya cep şubeleri yoluyla ödemenizi gerçekleştirebilmek mümkün. TRAFİK CEZASI 15 GÜN İÇİNDE ÖDENİRSE İNDİRİM UYGULANIYOR Trafik borçlarınızı ceza kesildikten 15 gün içinde ödemeniz halinde %25 indirim uygulanır. Eğer aksine cezanızın son ödeme tarihini geçirmişseniz %5 gecikme faizi kullanılır ve ödemediğiniz her ay için yine %5 artış gösterir. Ödeme işleminizi online olarak yapmanız durumda yalnızca kredi kartı ile trafik cezanızı ödeyebilirsiniz.

Trafik cezalarınızı birçok farklı yöntemle rahatlıkla ödeyebilirsiniz. İnternet üzerinden trafik cezanızı öğrendikten sonra ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Trafik borçlarınızı Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) internet sitesi, www.trafik.gov.tr adresi veya e-devlet yoluyla öğrenebilirsiniz.

Trafik cezanızı sorguladıktan sonra sıra ödeme işlemine gelir. Trafik cezası borçlarınızı vergi daireleri, banka şubeleri, Yalnızca nakit şekilde PTT üzerinden ve gelir İdaresinin anlaşmalı olduğu bankaların kredi kartları ile T.C kimlik numarası bilginizi vererek ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda bankaların online şubeleri veya cep şubeleri yoluyla ödemenizi gerçekleştirebilmek mümkün.

TRAFİK CEZASI 15 GÜN İÇİNDE ÖDENİRSE İNDİRİM UYGULANIYOR

Trafik borçlarınızı ceza kesildikten 15 gün içinde ödemeniz halinde %25 indirim uygulanır. Eğer aksine cezanızın son ödeme tarihini geçirmişseniz %5 gecikme faizi kullanılır ve ödemediğiniz her ay için yine %5 artış gösterir. Ödeme işleminizi online olarak yapmanız durumda yalnızca kredi kartı ile trafik cezanızı ödeyebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0