in

EGM ve Jandarma bekçi alımı 2021 başvurusu ne zaman?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından jandarma bekçi ve EGM alımının ne zaman olunacağı çok fazla merak ediliyor. Jandarma bekçilerinin oldukça yüksek maaş almasından dolayı birçok kişi bu mesleğe ilgi duyuyor. Hal böyle olunca da internette başvuruları oldukça sık aranıyor. İşte 2021 jandarma bekçi ve EGM alımlarının tarihi.

Son zamanlarda ülkemizde üniversite mezunlarının kendi alanlarda iş bulması oldukça zorlaştığından dolayı birçok genç farklı alanlarda işe yöneliyor. Bu yöneldikleri alanların başında ise bekçiler geliyor. Yüksek maaşlar ve uygun çalışma saatlerinden dolayı birçok genç tarafından bekçi alımları çok fazla takip ediliyor. Bekçi alımlarının duyuruları her sene Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılmaktadır.

Ancak bu sene henüz böyle bir açıklama gelmiş değil. Bu bölümlerde son zamanlarda bir yapılanma süreci sürüyor. Bu süreç kapsamında birçok insanın işe alınacağı düşünülüyor. Son ortaya çıkan söylentilere göre 10 bin bekçi alımı yapılacak.

Bekçi olmak için bazı kriterlere sahip olmanız gerekiyor. Bunlardan ilki Türk vatandaşı olmalısınız ve eğitim durumunuzun en az lise olması gerekiyor. Askerlik görevini bitirmiş ve 30 yaşından da büyük olmayan insanlar bekçiliğe başvurabiliyor. Tabi bir de işin sağlık boyutu bulunuyor.

Bu tarafta da işinize engel olacak bir rahatsızlığınız varsa bekçi olamıyorsunuz. Bunun yanı sıra boyunuz en az 167 cm olmalı. Bekçi maaşlarına gelecek olursak ilkokul bekçi maaşı 5 bin 8 TL olurken lise bekçi maaşı ise 5 bin 186 TL olarak açıklandı. Son yapılan zamlarla birlikte üniversite mezunu bir bekçi ise 5 bin 421 TL maaş alacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0