in

Bahadır Yenişehirlioğlu kimdir?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından Bahadır Yenişehirlioğlu’nun kim olduğu oldukça çok merak ediliyor. Payitaht Abdülhamid dizisi ile oldukça çok dikkat çeken Bahadır Yenişehirlioğlu’nun kariyerini ve kitapları insanlar tarafından merak ediliyor. Peki Bahadır Yenişehirlioğlu kimdir? Bahadır Yenişehirlioğlu kitapları nelerdir?

Payitaht Abdülhamid dizisi Türkiye’de en çok izlenen dizilerin başında yer alıyor. Tarihi diziler genel olarak ülkemizde çok fazla izleniyor. Hal böyle olunca o dizilerde olan oyuncular da merak ediliyor. Payitaht Abdülhamid dizisinde Tahsin Paşa’yı canlandıran Bahadır Yenişehirlioğlu son zamanlarda insanlar tarafından oldukça çok merak ediliyor.

26 Mayıs 1962 yılında Manisa’nın Akhisar ilçesinde doğan Bahadır Yenişehirlioğlu, liseyi doğdu ilde Akhisar Lisesi’nde tamamlamıştır. 1970 senesinde buradan mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi’ne gitmiştir. Burada Hukuk Fakültesi’ni bitiren Bahadır Yenişehirlioğlu, 1985 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra serbest avukatlık yapmış ve kitaplar yazmıştır.

Aynı zamanlarda Diriliş Postası isimli gazetede köşe yazarlığı yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Bahadır Yenişehirlioğlu, oyunculuk kariyerine ise 2016 yılında başlamıştır. Sevda Kuşun Kanadında dizisi ile oyunculuğa atılan Bahadır Yenişehirlioğlu, Payitaht Abdülhamid dizisi ile oldukça çok ünlenmiştir. Bahadır Yenişehirlioğlu yazdığı kitaplar ise yayınlanma sırasıyla Aşk Çölü, Beyaz Usta Siyah Çırak, Kara Güneş, Aşk Cephesi, Kanaviçe, Kara Güneş, Kerime, Tahta At ve Son Hasat.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0