in

Temmuz ayında hangi balık yenir? İşte, temmuzda yenebilecek balıklar

İnsan sağlığı için oldukça yararlı besinlerden biri olan balık, havaların ısınması ve av yasaklarının başlaması sonucunda tezgahlarda kendini pek göstermez. Ancak buna rağmen balık tüketimi yazında devam eder. Beraberinde ise temmuz ayında hangi balık yenir sorusu ise gündemde yer almaya başladı. Temmuz ayının en lezzetli balıklarına ise şunlar örnek gösterilebilir: Çinekop, sarıkanat, sarıağız, akya, orkinos, kaya balığı, trança ve sinarittir. Bu ayın en güzel balığı olarak sardalya gösterilir. Bunun yanında barbunya ve tekir lezzetini korur. Aynı zamanda temmuz ayında yenilebilecek balıkların arasında istavritte vardır.

İnsan sağlığı için oldukça yararlı besinlerden biri olan balık, havaların ısınması ve av yasaklarının başlaması sonucunda tezgahlarda kendini pek göstermez. Ancak buna rağmen balık tüketimi yazında devam eder. Beraberinde ise temmuz ayında hangi balık yenir sorusu ise gündemde yer almaya başladı.

Temmuz ayının en lezzetli balıklarına ise şunlar örnek gösterilebilir: Çinekop, sarıkanat, sarıağız, akya, orkinos, kaya balığı, trança ve sinarittir. Bu ayın en güzel balığı olarak sardalya gösterilir. Bunun yanında barbunya ve tekir lezzetini korur. Aynı zamanda temmuz ayında yenilebilecek balıkların arasında istavritte vardır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0