in

İstanbul 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

İstanbulluların vazgeçilmez hizmetlerinden toplu taşıma araçları vatandaşların sosyal hayatlarında önemli bir konuma sahiptir. Toplu taşıma araçlarını kullanmak için tabii ki bir ücret talep edilir bu da akbil ile sağlanır. Akbil İstanbul genelinde toplu ulaşımda kullanılan elektronik ücret toplama sistemidir. Bu kart bazı durumlarda ücretsiz olarak kullanılabilir. İşte 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır sorusunun cevabı… Gün, ay ve yıl olarak 65 yaşını doldurmuş yolcular İstanbul kartına sahip olabilir. 65 yaş üstü vatandaşlar online olarak İstanbulkart çıkarabilir. İnternet üzerinden başvuru yapmak içinse yapmanız gerekenler şunlardır: İstanbulkart’ın resmi internet üzerine giriş yapın ve online işlemler kısmına tıklayın. Ardından karşınıza çıkan formu doldurun. Bilgilerinizi girdikten sonra ödemenizi kredi kartı ile yapabilirsiniz. Başvurunuzu tamamladıktan sonra kartınız PTT’ye gönderilir ve ardından adresinize teslim edilir. Aynı zamanda bireysel başvuru yapabilirsiniz. Üzerinde TCKN bulunan kimlik aslı ya da kimlik yerine geçen belgelerden birinin aslı (sürücü belgesi, evlilik cüzdanı, avukat/hâkim/savcı/noter kimlik kartı, pasaport ve özel kanunlarda resmi kimlik hükmünde olduğu açıkça belirtilen kimlik belgeleri). 1 Adet Güncel (son 6 ay içerisinde çekilmiş) Fotoğraf. İstanbulkart ücretini Başvuru Merkezi’ne geldiğinizde nakit olarak ya da kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Yukarıdaki belgeleri Başvuru Merkezleri’ne ilettiğiniz anda kartınızı teslim alabilirsiniz.

İstanbulluların vazgeçilmez hizmetlerinden toplu taşıma araçları vatandaşların sosyal hayatlarında önemli bir konuma sahiptir. Toplu taşıma araçlarını kullanmak için tabii ki bir ücret talep edilir bu da akbil ile sağlanır. Akbil İstanbul genelinde toplu ulaşımda kullanılan elektronik ücret toplama sistemidir. Bu kart bazı durumlarda ücretsiz olarak kullanılabilir. İşte 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır sorusunun cevabı…

Gün, ay ve yıl olarak 65 yaşını doldurmuş yolcular İstanbul kartına sahip olabilir. 65 yaş üstü vatandaşlar online olarak İstanbulkart çıkarabilir. İnternet üzerinden başvuru yapmak içinse yapmanız gerekenler şunlardır: İstanbulkart’ın resmi internet üzerine giriş yapın ve online işlemler kısmına tıklayın. Ardından karşınıza çıkan formu doldurun. Bilgilerinizi girdikten sonra ödemenizi kredi kartı ile yapabilirsiniz. Başvurunuzu tamamladıktan sonra kartınız PTT’ye gönderilir ve ardından adresinize teslim edilir.

Aynı zamanda bireysel başvuru yapabilirsiniz. Üzerinde TCKN bulunan kimlik aslı ya da kimlik yerine geçen belgelerden birinin aslı (sürücü belgesi, evlilik cüzdanı, avukat/hâkim/savcı/noter kimlik kartı, pasaport ve özel kanunlarda resmi kimlik hükmünde olduğu açıkça belirtilen kimlik belgeleri). 1 Adet Güncel (son 6 ay içerisinde çekilmiş) Fotoğraf. İstanbulkart ücretini Başvuru Merkezi’ne geldiğinizde nakit olarak ya da kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Yukarıdaki belgeleri Başvuru Merkezleri’ne ilettiğiniz anda kartınızı teslim alabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0