in

Twitter kullanım limiti nedir?

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından Twitter’da Elon Musk dönemi sert adımlarla geçiyor. Blue aboneliği ile mavi rozeti tamamen ücrete tabi tutan Musk, bu kez de kullanıcıların tweet görüntüleme sayısına sınırmala getirdi. Peki Twitter kullanım limiti nedir? Twitter kullanım limiti aşıldı gibi bir uyarı görürseniz ne yapmanız gerekiyor? İşte Twitter’daki yeni düzenlemeyle ilgili bilmeniz gereken her şey

Elon Musk Twitter’a getirdiği yeni bir düzenleme ile pek çok kullanıcının canını fazlasıyla sıkacağa benziyor. Musk kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kullanıcıların artık günlük tweet görüntüleme limitine tabi olacağını söyledi. Peki bu ne anlama geliyor? Twitter kullanıcıları için kullanım limiti ne demek? Twitter kullanım limiti aşıldı hatası alanlar ne yapmalı?

Twitter’da kullanıcılar her gün yüzlerce tweete bakıyor. Kimi kullanıcılar tamamen keyif olarak bunu yaparken kimi de haber almak, işinin takibini yapabilmek için Twitter hesabını kullanıyor. Ancak doğrulanmış hesabı olmayan kullanıcılar için Twitter artık oldukça sınırlı bir ortam sunacak.

Twitter kullanım limiti nedir? İşte yeni kurallar

Halihazırda onaylanmamış bir Twitter hesabınız varsa günlük limitiniz 600 tweet’i aşamayacak. Eğer Twitter hesabını bugünden itibaren açarsanız bu sınır daha da düşük, sadece 300 tweet. Eğer doğrulanmış bir Twitter hesabınız varsa da günlük tweet görüntüleme limiti 6 bini buluyor.

Limitler artırılacak

Musk, tweet limitlerini duyurduğu gün bu limitlerin sınırlı da olsa artırılacağını da paylaştı. Musk, yakında yapılacak düzenlemeyle mevcut doğrulanmamış Twitter hesabı olanların günlük tweet görüntüleme sayısı 800, Blue abonesi olmayan ve yeni hesapların limiti 400, mavi rozeti olan kullanıcıların ise 8000 olarak güncellenecek.

Limit aşıldı hatası

Twitter’da kullanıcılar bu belirttiğimiz sayıları aşmaları halinde aynı gün içinde mevcut hesaplarından tweet görüntüleyemeyecek ve ertesi günü beklemek durumunda kalacak. Başka bir hesap kullanmadığınız sürece bu durumun bir çözümü de yok.

Twitter’a kullanım limiti neden getirildi?

Bu sorunun net bir yanıtı yok. Fransa’da artan olaylardan dolayı Musk’ın kendince aldığı bir önlem olarak bunu düşünenler de var, tamamen Blue abone sayısını artırmaya yönelik maddi kaygılarla alınan bir karar olduğunu dillendirenler de var. Ancak ağırlıklı olarak Musk’ın Blue aboneliğine geçişi artırmaya çalıştığı düşünülüyor.

Ancak kullanıcıların tepkileri pek iyi yönde değil. Elon Musk’ın 40 küsür milyar dolar ödeyip Twitter’ı yavaş yavaş kullanılamaz hale getiriyor olduğunu söyleyenler dahi var.

Twitter hesabı olmayan tweet’leri göremeyecek

Son olarak Twitter hesaplarıyla ilgili bir başka yeni güncellemeyi de paylaşalım. Musk, Twitter hesabı olmayanların artık Twitter’a girip tweet okumasını istemiyor. Elbette bu kuralın getirilme sebebi de kullanım limitiyle ilgili. Kullanım limitini aktif olarak kullanabilmek için kullanıcıların kendi hesaplarıyla giriş yapmaları gerekiyor, aksi halde bu sınırlamaya tabi olunmayacağından bu yönde bir düzenlemeye gidildi.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0