in

Toplu tweet silme nasıl yapılır? İşte en basit yolu

Toplu tweet silme, özellikle de geçmişte atılan tweet’lerden dolayı rahatsızlık duyanların sıkça başvurduğu bir yoldur. Ancak Twitter’ın kendisi buna tam olarak imkan vermez ve geçmişteki tweet’leri ancak tek tek silebilmek mümkündür. Peki toplu tweet silme mümkün müdür? Kesinlikle evet. İşte yolu…

Toplu tweet silme işlemi sanılanın aksine oldukça basittir. Ancak bunu yaparken Twitter’dan yardım almayı beklemeyin, çünkü Twitter’ın doğrudan böyle bir servisi yok ve Twitter’da ancak tek tek tweet’lerinizi geçmişe dönük silebiliyorsunuz. Bu da elbette büyük bir zaman kaybı. 10 bin tweet attığınızı düşündüğünüzde tek tek silmenin pek de mantıklı bir yanı yok. Peki toplu tweet silmek mümkün mü? Bu yazıda bunun mümkün olduğunu ve nasıl yapıldığını anlatıyoruz.

Toplu tweet silmek için öncelikle pek çok yol var. Bu konuda iyi iş çıkaran bazı üçüncü parti servisleri size önereceğiz. Ancak öncesinde doğrudan Twitter üzerinden neler yapabilirsiniz, buna bakalım. Eski tweetlerinizi silmek için twitter.com/search-advanced adresine giriş yaparak işe başlayın. Sonrasında Gelişmiş arama kısmında kullanıcı adınızı ve tweetlerinizi silmek istediğiniz ilk ve son tarih aralığını alttaki resimdeki gibi giriyorsunuz. Karşınıza gelen ekrandaki sekmelerden ‘en son’ kısmına giriş yapıyoruz.

Karşınızda belirlediğiniz tarih aralıklarında ki tüm tweetleriniz gelecektir. Bilgisayarınızda tarayıcı olarak kullandığınız programda web konsolunu aktif ediyoruz. Konsol ekranını açtıktan sonra, eski tweetlerinizde ekrandayken Tweet Silme Kodu linkinde ki text dosyasını indirip kodu kopyalayarak konsoldaki giriş yapılan alana yapıştırıp Enter butonuna basıyoruz. Hepsi bu.

Bir başka yöntem ise üçüncü parti uygulamalar. Örneğin tweetdeleter şeklinde Google’da arama yaparsanız bu servisin tüm tweetlerinizi anında sildiğini göreceksiniz. Ancak bu noktada şöyle bir uyarı yapmak gerekiyor. Bu uygulamayı kullanabilmek için hesabınız üzerinden izin vermeniz gerekiyor. Bu konuda icerikhaber.com olarak sorumluluk almadığımızı da özellikle belirtmek isteriz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0