in

Instagram Canlı Odalar özelliği telefonlara geldi

Koronavirüs pandemisi ile birlikte dijital dönüşüm hız kazanırken, evde geçirilen saatlerin artmasıyla birlikte internet üzerinden iletişim katlanarak arttı. Clubhouse, interaktif radyo deneyimini kullanıcılara sunarken Instagram ise toplulukları bir araya getirmek için farklı bir çözüm buldu.

Instagram, yeni bir özelliği hayata geçirdi. Canlı Odalar adını verilen özellik, kullanıcıların bir oda kurup görüntülü olarak konuşabilmesine olanak veriyor. Bu özellik, aynı anda dört kişinin canlı yayın yapmasına imkan veriyor ve bu canlı yayını dileyen herkes takip edebiliyor. Bu özellikten önce sadece iki kişi aynı anda yayına katılabiliyor ve canlı yayın kurulabiliyordu.

Peki bu özelliği nasıl kullanabileceksiniz?

Öncelikle Instagram’ı açıyorsunuz ve ardından ekranı sola doğru kaydırıyorsunuz. Canlı kamera simgesine tıkladıktan daha doğrusu dokunduktan sonra bir başlık belirlemeniz yeterli.

Oda simgesine dokunarak misafirlerinizi yayına ekleyebiliyorsunuz. Böylece dört kişiye kadar canlı yayın mümkün hale geliyor.

Ancak Instagram’ın sunduğu tek özellik bu değil. Şirket, Clubhouse gibi sadece ses üzerinden iletişimi de mümkün kılmayı hedefliyor. Ancak bu özelliğin detayları henüz belli değil.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0