in

Xiaomi MiTalk: Clubhouse uygulamasına yeni rakip

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de de aktif olarak kullanılmaya başlanan ve şimdilik sadece iPhone kullanıcılarının yükleyebildiği Clubhouse’a yeni bir rakip geldi. Xiaomi, MiTalk adını verdiği yeni platformuyla Clubhouse’a meydan okuyacak.

19 Şubat tarihinde resmen duyurusu yapılan MiTalk, aradan geçen iki haftalık süre zarfında yeni bir güncelleme de aldı. Xiaomi’nin geliştirdiği MiTalk, Clubhouse’ın bir alternatifi olarak öne çıkıyor. Clubhouse uygulamasında olduğu gibi kullanıcılar sesli sohbet etme şansı bulurken, uygulamanın henüz beta sürümünde olduğunu da belirtelim.

Herkesin erişimine açık olmayan MiTalk, Clubhouse gibi davetiye yoluyla yayılıyor. Ancak bu kez iPhone sınırlaması yok ve Android cihazlarda MiTalk kullanılabiliyor.

Bu uygulamaya girerek profesyonellerin bulunduğu toplantılara katılabilir, soru sorabilir ve normal şartlarda ulaşmakta hayli zorlanacağınız insanlara çok daha kolay bir şekilde erişme şansı yakalayabilirsiniz.

Yeni bir iletişim uygulaması olmasından dolayı MiTalk üzerinden yeni arkadaşlıklar da kurabilirsiniz ve özellikle de meslek hayatınızla ilgili ilerlemeler ve yeni çevreler edinmek için de MiTalk kullanışlı bir uygulama olacağa benziyor.

Clubhouse, Şubat ayı başlarında Çin sınırları içinde engellenmişti. Bu noktada Xiaomi’nin MiTalk’u öne çıkarken, dünya genelinde uygulamanın kullanıma sunulması halinde Clubhouse’a soğuk terler döktüreceği tahmin ediliyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0