in

Clubhouse ile nasıl para kazanılır?

Son ayların en popüler uygulamalarından biri olan Clubhouse, sadece ses üzerinden iletişim, mümkün kılan bir uygulama. Gün geçtikçe kullanıcı kitlesini genişletmeyi başaran Clubhouse, bu kez yeni bir gelir modeli olarak karşımıza çıkıyor. Pazartesi gününden itibaren Clubhouse, para kazanma aracı olarak da kullanılabilecek. Peki Clubhouse ile nasıl para kazanılır?

Clubhouse, yeni bir hizmetini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Pazartesi günü aktif olması beklenen bu özellik sayesinde kullanıcısına para kazandırmaya başlayacak. İşin güzel yanı ise uygulamanın bu gelir modelinden herhangi bir komisyon kesintisi yapmayacağı. En azından şimdilik.

Küçük bir test grubuyla başlayan yeni özellikte para kazanma formülü ise gayet basit. Ödeme alabilen bir Clubhouse içerik oluşturucusunun profiline girerek Para Gönder’e bastığınızda ilgili kişi para kazanmış oluyor. Ayrıca Clubhouse’un ödeme işleme ortağı olan Stripe’e giden minik bir kart işlem ücreti ödemeniz gerekiyor.

Para kazanmanız için sizi takip eden ya da oturumlarınıza katılanların Para Gönder butonuna basması gerekiyor. Bu kazanılan paradan komisyon kesintisi olmaması ise büyük bir avantaj.

Clubhouse, bu yeni sistem ile birlikte odaların hareketlenmesini ve daha çok kullanıcının ve hatta fenomen ya da ünlü ismin uygulama içinde zaman harcamasını hedefliyor.

Clubhouse, maalesef Android işletim sistemli cihazlara henüz gelmiş değil ve sadece iOS üzerinden kullanılabiliyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0